Wojciech Kubik

Skwer naprzeciwko marketu Biedronka przy ulicy Mszczonowskiej zamienić ma się w plac zabaw

Skwer naprzeciwko marketu Biedronka przy ulicy Mszczonowskiej zamienić ma się w plac zabaw
Wojciech Kubik

Już niedługo z przestrzeni miejskiej zniknie skwer umiejscowiony przy ulicy Mszczonowskiej, naprzeciw marketu Biedronka. W miejscu tym powstać ma nowoczesny i dość duży plac zabaw.

Od wielu lat w bezpośrednim sąsiedztwie bloków Mszczonowska 40, 36 i 38 znajduje się skwer ze stojącą pośrodku rzeźbą. W pogodne dni ławki wokół niego wykorzystywane są przez okolicznych mieszkańców do odpoczywania, zaś zielony teren doskonale służy ich pieskom. Niedługo ma to się zmienić.

- Dosłownie w najbliższych dniach rozpoczniemy w tym miejscu budowę placu zabaw - mówi Krzysztof Tułacz, prezes Skierniewickiej Spółdzielni Mieszkaniowej. - Rzeźbę przeniesie się w inne miejsce, a teren ten przeznaczymy pod rekreację - dodaje.

Przetarg na tę inwestycję rozstrzygnięto już w lutym, a obecnie panujący na rynku budowlanym zastój pozwala mieć nadzieję, że budowa będzie przeprowadzona szybko i sprawnie. Planowany w tym miejscu plac będzie jednym z większych na osiedlu, a składać ma się z 14 różnych zabawek i urządzeń. Coś dla siebie znajdą zarówno najmłodsi, jak i dzieci nieco starsze.

- Cała budowa kosztować będzie nas około 140 tysięcy złotych, co już pokazuje, że zakres inwestycji jest dość duży - mówi prezes. Obiekt powinien być gotowy w najbliższe wakacje.

Wojciech Kubik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.