Spacer z Mikołajem oraz akcja charytatywna. Mieszkańcy nie żałowali pieniędzy

Czytaj dalej
Roman Bednarek

Spacer z Mikołajem oraz akcja charytatywna. Mieszkańcy nie żałowali pieniędzy

Roman Bednarek

Tegoroczne Mikołajki w mieście zorganizowało Stowarzyszenie Razem dla Skierniewic. Impreza odbyła się nad zalewem Zadębie na placu przed Galeonem. Była połączona z akcją charytatywną, podczas której zbierano pieniądze na leczenie Dominiki i Zuzi Augustyniak.

W minionych latach Mikołajki w mieście organizowane były w Rynku, zaś rozpoczynały się Marszem Mikołajów. Zbierali się na skwerze przy dworcu kolejowym, a później ulicą Sienkiewicza, Konstytucji 3 Maja oraz Gałeckiego maszerowali do Rynku, gdzie czekali na nich mieszkańcy miasta, zwłaszcza ci najmłodsi.

Gdy Mikołaje docierali do Rynku, zaczynała się zabawa - przede wszystkim władze miasta obdarowywały dzieciaki czekoladowymi mikołajami i innymi łakociami. Były występy i inne atrakcje, a punktem kulminacyjnym programu było odpalenie świateł na ogromnej choince w centralnym punkcie Rynku.

W tym roku ze względu na pandemię było inaczej. Stowarzyszenie Razem dla Skierniewic zorganizowało nad zalewem Spacer z Mikołajem. Impreza była połączona z akcją charytatywną, polegającą na sprzedaży mikołajkowych cegiełek, zaś pieniądze uzyskane w ten sposób zostaną przeznaczone na leczenie Dominiki i Zuzi Augustyniak. Ostatecznie planowany Spacer z Mikołajem nie odbył się, bo licznie przybyli mieszkańcy zajęci byli głównie sprzedażą cegiełek. Zebrano 3.565 zł.

Roman Bednarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.