Spacer z Mikołajem oraz akcja charytatywna. Mieszkańcy nie żałowali pieniędzy

Czytaj dalej
Roman Bednarek

Spacer z Mikołajem oraz akcja charytatywna. Mieszkańcy nie żałowali pieniędzy

Roman Bednarek

Tegoroczne Mikołajki w mieście zorganizowało Stowarzyszenie Razem dla Skierniewic. Impreza odbyła się nad zalewem Zadębie na placu przed Galeonem. Była połączona z akcją charytatywną, podczas której zbierano pieniądze na leczenie Dominiki i Zuzi Augustyniak.

W minionych latach Mikołajki w mieście organizowane były w Rynku, zaś rozpoczynały się Marszem Mikołajów. Zbierali się na skwerze przy dworcu kolejowym, a później ulicą Sienkiewicza, Konstytucji 3 Maja oraz Gałeckiego maszerowali do Rynku, gdzie czekali na nich mieszkańcy miasta, zwłaszcza ci najmłodsi.

Gdy Mikołaje docierali do Rynku, zaczynała się zabawa - przede wszystkim władze miasta obdarowywały dzieciaki czekoladowymi mikołajami i innymi łakociami. Były występy i inne atrakcje, a punktem kulminacyjnym programu było odpalenie świateł na ogromnej choince w centralnym punkcie Rynku.

W tym roku ze względu na pandemię było inaczej. Stowarzyszenie Razem dla Skierniewic zorganizowało nad zalewem Spacer z Mikołajem. Impreza była połączona z akcją charytatywną, polegającą na sprzedaży mikołajkowych cegiełek, zaś pieniądze uzyskane w ten sposób zostaną przeznaczone na leczenie Dominiki i Zuzi Augustyniak. Ostatecznie planowany Spacer z Mikołajem nie odbył się, bo licznie przybyli mieszkańcy zajęci byli głównie sprzedażą cegiełek. Zebrano 3.565 zł.

Roman Bednarek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.