Marcin Niklewicz

Spotkanie z olimpijczykiem: Zbigniew Bródka, panczenista, mistrz olimpijski i zdobywca pucharu świata

Spotkanie z olimpijczykiem: Zbigniew Bródka, panczenista, mistrz olimpijski  i zdobywca pucharu świata Fot. Marcin Niklewicz
Marcin Niklewicz

Dwukrotny medalista olimpijski z Soczi, medalista mistrzostw świata i zdobywca Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim Zbigniew Bródka był gościem wtorkowego (17.12) “Spotkania z Olimpijczykiem”.

Wydarzenie zorganizowało Skierniewickie Stowarzyszenie Olimpijczyk, poprowadził je znany sportowy komentator telewizyjny Krzysztof Miklas.

W auli Szkoły Podstawowej nr 9 w Skierniewicach Zbigniew Bródka opowiadał o swoim największym sukcesie, czyli zdobyciu mistrzostwa olimpijskiego na dystansie 1500 m podczas igrzysk w Soczi (do którego dorzucił jeszcze brązowy medal drużynowy), o początkach sportowej kariery, łączeniu jej z nauką i pracą zawodową. Słuchacze mieli okazję obejrzeć olimpijskie medale oraz przymierzyć łyżwiarski kombinezon.

- Materialna wartość medali olimpijskich nie jest wielka, ale dla mnie ich cena to lata przygotowań, wyrzeczeń i ogromne emocje - mówił Bródka.

Marcin Niklewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.