Spotkanie z podróżnikiem Bartoszem Malinowskim już dzisiaj w CKiS w Skierniewicach

Czytaj dalej
Redakcja

Spotkanie z podróżnikiem Bartoszem Malinowskim już dzisiaj w CKiS w Skierniewicach

Redakcja

Spotkanie z podróżnikiem Bartoszem Malinowskim odbędzie się dzisiaj (27 września) o godzinie o 18.

Bartosz Malinowski – przewodnik górski, pilot, organizator i lider wypraw w różne góry świata. Zafascynowany Azją, gdzie każdego roku powraca wielokrotnie. Organizator trekkingów i wypraw m.in. w Himalaje Nepalu. Obserwuje życie nomadów w Mongolii w Azji Centralnej i Afganistanie.

Jako pierwszy Polak wraz z Joanną Lipowczan przeszedł Wielki Szlak Himalajski trawersując 1700 km pasma najwyższych gór świata. Współautor książki „Wielki Szlak Himalajski – 120 dni pieszej wędrówki przez Nepal”.

Bartosz od ponad 18 lat przemierza Azję często niewidocznymi ścieżkami schodząc z utartych szlaków. W tym czasie pokonał ponad 50 tys. kilometrów, pieszo, konno, na rowerze i drogami wodnymi. Zafascynowany życiem, kulturą i historią nomadów, wędrując ich szlakami w 2014 roku dotarł w góry Afganistanu docierając do rdzennych Kirgizów. W 2010 roku w 6 miesięcy przemierzył 9000 km z północy Syberii do Indii pokonując szlak legendarnej ucieczki Polaka z sowieckiego łagru. W 2015 roku wraz z Joanną Lipowczan przeszedł liczący 1700 km Wielki Szlak Himalajski, który uznawany jest za jeden z najtrudniejszych i najwyżej położonych szlaków na świecie.

Redakcja

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.