Sprawni strażacy ze Skierniewic [ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Fot. PSP Skierniewice
burz

Sprawni strażacy ze Skierniewic [ZDJĘCIA]

burz

Reprezentacja strażaków PSP i OSP ze Skierniewic wzięła udział w sprawnościowych zawodach strażackich Firefighter Combat Challenge.

Formuła FCC wymaga ogólnej sprawności, szybkości i dużej siły fizycznej. Jedną z konkurencji jest
wciągnięcie na wieżę o wysokości 12 m pakietu zwiniętych w krąg węży pożarniczych o masie 19 kg. Inna trudna konkurencja to przeciąganie podchwytem za ramiona manekina o masie 80 kg po bieżni na dystansie 35 metrów – poruszając się tyłem.

Dh Weronika Rutkowska z OSP w Skierniewicach zajęła w zawodach II miejsce wśród kobiet, a bryg. Józef
Stańczak, dowódca JRG KM PSP Skierniewice, zajął III miejsce w kategorii wiekowej M-40 i I miejsce w kategorii wiekowej M-45.
Skład reprezentacji KM PSP Skierniewice: bryg. Józef Stańczak, mł. asp. Wincenty Kijo, st. sekc. Paweł Boguś, st. sekc. Michał Niedbała, str. Dawid Gajda.

Drużynę OSP Skierniewice tworzyli Weronika Rutkowska, Gabriel Izdebski, Arkadiusz Nobis. Indywidualnie w zawodach wystartował również druh Piotr Rojek z OSP KSRG Mokra Prawa.

Strażackie zawody odbyły się 21 maja na terenie Centrum Handlowego ECHO w Pabianicach. Wzięło w nich udział łącznie ponad 120 strażaków, głównie województwa łódzkiego. Uczestniczyła też reprezentacja strażaków z wielkopolski, Mielca, Warszawy i Ukrainy.

burz

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.