Stołeczna spółka PFR Nieruchomości ogłosiła przetarg na budowę trzech bloków w Łowiczu

Czytaj dalej
Fot. Archiwum Polskapress
Rafał Klepczarek

Stołeczna spółka PFR Nieruchomości ogłosiła przetarg na budowę trzech bloków w Łowiczu

Rafał Klepczarek

Stołeczna spółka PFR Nieruchomości ogłosiła przetarg na budowę trzech bloków w Łowiczu. Powstaną one przy ul. Krudowskiego w ramach programu Mieszkanie Plus. Do łowickiego ratusza zgłosiło się już blisko 120 osób, które chcą w nich zamieszkać.

- Czterokondygnacyjne bloki pomieszczą 96 mieszkań o średnim metrażu 52 mkw. – informuje Ewa Syta, rzecznik warszawskiej spółki. - Przyszli najemcy będą mieli do dyspozycji także 97 miejsc parkingowych.

Łowicz to kolejne po Dębicy i Zamościu miasto, w którym jeszcze w tym roku rozpocznie się tego typu inwestycja.
Poza ogłoszonymi przetargami na budowę Mieszkań Plus w Łowiczu i Zamościu trwa postępowanie na wybór generalnego wykonawcy osiedla w Świdniku. Wszystkie przetargi prowadzone są w trybie otwartym. Oferty można składać do 17 września tego roku.

Średni czynsz w bloku zbudowanym w ramach programu Mieszkanie Plus wynosi 20 zł za metr kwadratowy wynajmowanej powierzchni. Najemcy mogą korzystać ze specjalnych dopłat. W Białej Podlaskiej już blisko 140 najemców korzysta z tego typu wsparcia finansowego, dzięki któremu ich czynsz zmniejszył się od 100 do 300 zł. Z kolei w Wałbrzychu dopłaty sięgają prawie 420 złotych miesięcznie.

Mieszkanie Plus to rządowy program, zakładający budowę dostępnych cenowo mieszkań na wynajem z możliwością nabycia do nich prawa własności. Średni czynsz, bez uwzględnienia kosztów eksploatacji oraz mediów, w mieszkaniu na wynajem ma wynieść od 10 do 20 zł za metr kwadratowy.

W opcji najmu z docelowym wykupem stawka czynszu ma wynieść od 12 do 24 zł za mkw. Pilotaż realizowany jest na zasadach rynkowych przez PFR Nieruchomości. Założeniem uczestników programu jest, aby w 2030 r. liczba mieszkań przypadających na 1 tys. mieszkańców osiągnęła średnią unijną, czyli 435 mieszkań, wobec 310 mieszkań obecnie.

Rafał Klepczarek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.