Stop przemocy i patologii wśród młodzieży ZSP nr 3 w Łowiczu

Czytaj dalej
Fot. Archiwum
Rafał Klepczarek

Stop przemocy i patologii wśród młodzieży ZSP nr 3 w Łowiczu

Rafał Klepczarek

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Łowiczu realizowany jest projekt "Stop przemocy i patologii wśród młodzieży – przeciwdziałam i pomagam” w ramach programu „Razem bezpieczniej”. Powiatowa placówka oświatowa pozyskała na jego realizację blisko 52 tys. zł z funduszy rządowych.

Założenia i cele programu, który wdrażany będzie do końca tego roku, są bardzo szerokie. Ma on eliminować próby samobójcze wśród uczniów poprzez stosowanie art-terapii w wykonaniu szkolnego zespołu wokalno- tanecznego „Roma”. Innym celem jest zwiększenie niskiej frekwencji na zajęciach oraz kształtowanie pozytywnych postaw uczniów do obowiązku nauki.

W szkole odbywają się także działania profilaktyczne mające na celu ochronę uczniów przed spożywaniem alkoholu oraz zażywaniem narkotyków i innych substancji psychoaktywnych. Szkolne działania mają również wzmocnić współpracę uczniów z rodzicami oraz zintensyfikować relacje między młodzieżą a nauczycielami. Nad realizacją projektu czuwa zespół, którym kieruje wicedyrektor Renata Plichta- Łazarska.

- Do tej pory odbyło się kilka spotkań, które cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów - informuje Edyta Niedzielska, nauczycielka ZSP nr 3. - W ramach projektu zakupiony zostanie sprzęt do szkolnego radiowęzła, który będą obsługiwać uczniowie, samorząd uczniowski i zespół "Roma".

Szkoła planuje także rozbudowę sieci monitoringu wizyjnego. ZSP nr 3 w ramach projektu pozyska laptopy, rzutnik multimedialny, sprzęt nagłaśniający, tablicę interaktywną, kamerę oraz cyfrowy aparat fotograficzny. Projekt zakłada również doposażenie placówki oświatowej w materiały dydaktyczne i biurowe. Całość podsumuje grudniowa konferencja.

Rafał Klepczarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.