Straż miejska w Skierniewicach znów na walizkach

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Burzyński
Sławomir Burzyński

Straż miejska w Skierniewicach znów na walizkach

Sławomir Burzyński

Po zaledwie dwóch latach straż miejska znów zmienia swoją siedzibę.

W ciągu najbliższych tygodni wyprowadzi się z budynku Centrum Kultury i Sztuki przy ul. Reymonta do gmachu przy al. Niepodległości. Do obecnie zajmowanych pomieszczeń strażnicy wprowadzili się na początku 2014 roku, opuszczając zajmowaną od 2001 roku siedzibę w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej na placu św. Floriana.

– Znów jesteśmy na walizkach. Mam nadzieję, że nowa siedziba będzie już docelowa, na stałe – mówi Artur Głuszcz, komendant SM.

Według komendanta, mankamentem obecnej siedziby jest to, że pokoje strażników mieszczą się na parterze w pomieszczeniach byłej portierni. Imprezy muzyczne w holu kolidowały z pracą strażników.

– Czasem nie było słychać, z czym przyszedł do nas interesant – wyjaśnia komendant.

Budynek przy al. Niepodległości był siedzibą zlikwidowanego już Centrum Kształcenia Ustawicznego. Obecnie mieści się tam m.in. filia biblioteki. Strażnicy zajmą pomieszczenia na parterze prawdopodobnie na wiosnę.

Prezydent Skierniewic planuje, by w przyszłości przeprowadziła się do tego budynku (pow. ok. 2,5 tys. m kw.) również większość wydziałów urzędu miasta.

Sławomir Burzyński

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.