Strażacy sprawnie pomogli „ofiarom” Karambolu 2019

Czytaj dalej
Fot. Rafał Klepczarek
Rafał Klepczarek

Strażacy sprawnie pomogli „ofiarom” Karambolu 2019

Rafał Klepczarek

Autobus, dwie ciężarówki oraz cztery osobowe auta wzięły udział w karambolu, który miał miejsce w Nieborowie pod Łowiczem. Poszkodowane zostały 24 osoby, w tym dwie zginęły.

To na szczęście tylko scenariusz piątkowych (20 września) powiatowych ćwiczeń, które zorganizowała Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łowiczu.

W szkoleniu pod kryptonimem „Karambol 2019” wzięło udział blisko pół setki strażaków z powiatu łowickiego oraz specjalnej grupy ratownictwa drogowego z Łodzi. Oprócz ratowników z jednostek PSP i OSP w ćwiczeniach wzięli udział także policjanci i przedstawiciele służb medycznych. W roli pozorantów wystąpili uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Łowiczu.

Ćwiczeniom przyglądał się m. in. Arkadiusz Makowski, komendant powiatowy PSP w Łowiczu oraz Grzegorz Radzikowski, szef łowickiej policji.

- Wypadły one bardzo dobrze - informuje komendant Makowski. - Jednostki PSP z Łowicza i Łodzi miały okazję sprawdzić nie tylko swoje przygotowanie, ale także sprzęt. Słowa uznania należą się także ochotnikom, którzy wykazali dużą dojrzałość podczas prowadzenia akcji ratowniczej. Są oni świetnie przygotowani, aby odpowiednio reagować na podobne zdarzenia, do których może dojść na autostradach przebiegających przez powiat łowicki.

Szef PSP w Łowiczu dodaje, że bardzo sprawnie przebiegła ewakuacja „poszkodowanych” osób oraz ich segregacja pod względem priorytetów w udzieleniu im pomocy.

Rafał Klepczarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.