Strażacy z jednostki PSP w Łowiczu najszybsi wśród służb mundurowych

Czytaj dalej
Fot. ZK Łowicz
Rafał Klepczarek

Strażacy z jednostki PSP w Łowiczu najszybsi wśród służb mundurowych

Rafał Klepczarek

Trzydziestu policjantów, strażaków oraz pracowników zakładu penitencjarnego i SOK wzięło udział w dziewiątej edycji Jesiennego Biegu Przełajowego Łowickich Służb Mundurowych. Odbył się on w Lasku Miejskim w Łowiczu.

Na linii startu pojawiło się sześcioro policjantów, trzynastu strażaków oraz dziesięcioro funkcjonariuszy Służby Więziennej, a także po raz pierwszy przedstawiciel Straży Ochrony Kolei.

Zawodnicy rywalizowali na trzech dystansach biegowych: kobiety miały do pokonania 2 kilometry, a mężczyźni biegli na 4 i 8 km. W kategorii indywidualnej kobiet zwyciężyła Dominika Zawistowska przed Beatą Kołodziejską (obie z KPP w Łowiczu) oraz Aleksandrą Stępień (ZK w Łowiczu).

W biegu na 4 km najlepszy był Zbigniew Bródka, mistrz olimpijski w łyżwiarstwie szybkim z Soczi. Strażak na co dzień zawodowo związany jest z PSP w Łowiczu. Na drugim miejscu uplasował się jego kolega z pracy Jakub Wojda, a na trzecim Radosław Kuciński z ZK w Łowiczu. W kategorii drużynowej bieg wygrali strażacy.

Podobnie było w biegu na 8 km. Na pierwszym miejscu triumfował Łukasz Zagawa. Kolejne miejsca na podium zajęli jego koledzy z PSP w Łowiczu: Dariusz Rosa i Karol Kutkowski.

Zawodom przyglądali się szefowie łowickich służb mundurowych: Tomasz Sawicki, dyrektor zakładu penitencjarnego, Grzegorz Radzikowski, powiatowy komendant policji oraz Arkadiusz Makowski, dowodzący PSP w Łowiczu. Ten ostatni wziął udział w biegu.

Rafał Klepczarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.