Stypendyści Premiera RP z powiatu łowickiego [ZDJĘCIA]
W Auli Czerwonej Wydziału Prawa Uniwersytetu Łódzkiego odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów.
Wśród stypendystów Mateusza Morawickiego znalazło się dziewięcioro uczniów szkół średnich z powiatu łowickiego.
Michalina Wielemborek, uczennica klasy 3b z I Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Chełmońskiego w Łowiczu
- Michalina zalicza się do grona stypendystek, ponieważ uzyskała najwyższą średnią w szkole, tj. 5,36 na koniec roku szkolnego 2017/2018 oraz osiąga sukcesy w konkursach z matematyki i fizyki - informuje Agnieszka Jarka z I LO w Łowiczu. -Jest osobą niezwykle uzdolnioną, pracowitą i jednocześnie skromną. Taka uczennica jest dumą dla naszej placówki oświatowej.
Ewa Kołaczyk, uczennica drugiej klasy II Liceum Ogólnokształcącego w Łowiczu
- Ewa Kołaczyk w ubiegłym roku szkolnym uzyskała średnią ocen 4,94 - informuje Agnieszka Ruta-Kucińska, dyrektora II LO w Łowiczu. - Jej ulubionym przedmiotem jest chemia, z którą chciałaby związać swoją przyszłość.
Uczennica II LO zastanawia się nad podjęciem w przyszłości studiów na uniwersytecie medycznym. Pieniądze, które uzyskała ze stypendium będą inwestycją w jej dalsze kształcenie.
Ewa Kołaczyk jest uważana za sumiennego skarbnika klasowego. Jak informują jej nauczyciele: dziewczyna prowadzi pokazy pierwszej pomocy dla uczniów klas młodszych, pomaga w nauce koleżankom i kolegom oraz aktywnie uczestniczy w życiu klasy i szkoły.
Oskar Kosenda, uczeń III klasy humanistycznej Pijarskiej Szkoły Królowej Pokoju w Łowiczu
- Stypendium Prezesa Rady Ministrów RP zostałem nagrodzony za dobre wyniki w nauce oraz tytuł finalisty zdobyty w olimpiadzie filozoficznej - mówi zdolny uczeń pijarskiego ogólniaka. - Do konkursu przygotowywał mnie pan Paweł Kolas. W tym roku ponownie będę starał się o laureata w etapie centralnym.
Oskar Kosenda interesuje się literaturą, filozofią i polityką. Reprezentuje liceum na turniejach debat oksfordzkich.
- Szkoła nie sprawia mi problemów, lubię uczyć się nowych rzeczy - dodaje uczeń PSKP w Łowiczu. - Udzielam się społecznie, między innymi w Młodzieżowej Radzie Miejskiej w Łowiczu. W przyszłości chciałbym działać na rzecz społeczeństwa, planuję studiować filozofię.
Klaudia Korejwo, uczennica klasy II technikum informatycznego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Łowiczu
- Klaudia osiąga celujące i bardzo dobre wyniki w nauce ze wszystkich przedmiotów, zarówno ogólnokształcących jak i zawodowych - informuje Iwona Więsek, polonistka z ZSP nr 1 w Łowiczu. - W ubiegłym roku szkolnym osiągnęła najwyższą średnią ocen w szkole - 5,40, co umożliwiło jej ubieganie się o stypendium.
Zdolna uczennica ZSP nr1 im. 10 Pułku Piechoty w Łowiczu uważa, że kształcenie zawodowe daje możliwość zdobycia konkretnej wiedzy teoretycznej i praktycznej, zwiększając tym samym szansę powodzenia na rynku pracy. Po ukończeniu technikum planuje studiować informatykę i doskonalić umiejętności językowe.
Klaudia Korejwo interesuje się informatyką, sportem i muzyką. Jej ulubionymi przedmiotami, oprócz zawodowych, są język angielski i język polski. Uczennica bardzo chętnie angażuje się w życie klasy i szkoły. Jest inicjatorką wielu przedsięwzięć w zakresie poszerzania wiedzy, ale i wolontariatu. Godnie reprezentuje szkołę w środowisku lokalnym, biorąc udział w wielu konkursach i uroczystościach.
- Klaudia jest uzdolniona artystycznie - dodaje reprezentantka ponadgimnazjalnej "Jedynki". - Swoje muzyczne pasje rozwija w szkolnym chórze. Reprezentuje także swoich kolegów w Młodzieżowej Radzie Miejskiej, jest przewodniczącą samorządu klasowego i członkiem samorządu szkolnego.
Klaudia jest przewodniczącą klasy, w której uczą się 33 osoby. Wśród nich są tylko cztery dziewczynki. Zapytana, jak czuje się wśród tylu chłopców, z uśmiechem odpowiada: „ Chłopcy są mili i uprzejmi. Ja i moje koleżanki jesteśmy traktowane z szacunkiem i zawsze możemy liczyć na pomoc naszych kolegów”.
Grzegorz Pacler, uczeń klasy III technikum agrobiznesu, wchodzącego w skład Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Łowiczu
Grzegorz Pacler w minionym roku szkolnym uzyskał średnią ocen wynoszącą 5,36. Jest laureatem XLII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku produkcja roślinna oraz laureatem konkursu "Rolnictwo Ekologiczne" , gdzie zajął I miejsce na szczeblu wojewódzkim.
- Nasz uczeń ma także na koncie wygrane w konkursach wewnątrzszkolnych - informuje Magdalena Gasińska z ZSP nr 2 w Łowiczu. - Aktywnie pracuje na rzecz kolegów w samorządzie klasowym.
Martyna Sołtysiak, uczennica klasy IV technikum żywienia i usług gastronomicznych, wchodzącego w skład Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Łowiczu
- Zdolna uczennica w minionym roku szkolnym osiągnęła średnią ocen 4,88 oraz wzorową ocenę zachowania - informuje Justyna Rutkowska z ZSP nr 3 w Łowiczu. - Serdecznie gratulujemy stypendystce Premiera RP i życzymy jej powodzenia na zbliżających się egzaminach.
Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Łowiczu - Cezary Czarnecki (klasa 3 LO-A) z LO nr 4 i Dominika Karwat (klasa 3 T-C) z Technikum nr 4
Cezary Czarnecki ukończył rok szkolny 2017/2018 z wyróżnieniem uzyskując średnią ocen rocznych 5,00 najwyższą w szkole; w wyniku klasyfikacji rocznej otrzymał 3 oceny celujące z kultury krajów anglojęzycznych, edukacji prawnej i religii, 4 oceny bardzo dobre i 3 oceny dobre oraz wzorową ocenę z zachowania.
Dominika Karwat ukończyła rok szkolny 2017/2018 z wyróżnieniem uzyskując średnią ocen rocznych 4,80 najwyższą w szkole; w wyniku klasyfikacji rocznej otrzymała 1 ocenę celującą z religii, 10 ocen bardzo dobrych i 4 oceny dobre oraz wzorową ocenę z zachowania.
Angelika Tomczewska, uczennica klasy IV technikum weterynaryjnego, wchodzącego w skład Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Zduńskiej Dąbrowie
- Angelika osiąga bardzo dobre i celujące wyniki w nauce z wszystkich przedmiotów zarówno ogólnokształcących jak i zawodowych – informuje Zofia Rosa, zastępca dyrektora ministerialnej szkoły rolniczej w powiecie łowickim. - Cechuje ją wysoka kultura osobista i wewnętrzna motywacja do działania. Stypendystka interesuje się zwierzętami – funkcjonowaniem ich organizmu, dobrostanem oraz technologiami chowu i hodowli. Zawód w którym się kształci jest etapem realizacji jej marzeń.
Angelika Tomczewska po ukończeniu szkoły średniej planuje studiować medycynę na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi lub weterynarię na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.
- Gratulujemy Angelice prestiżowego tytułu stypendysty Prezesa Rady Ministrów i życzymy dalszych wspaniałych sukcesów – dodaje pani wicedyrektor.