Katarzyna Michałowska

Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw coraz bliżej

Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw coraz bliżej Fot. Katarzyna Michałowska
Katarzyna Michałowska

Tegoroczne 42. Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw odbędzie się w dniach 14 i 15 września. Całkowity program imprezy zostanie podany na początku września, ale już dzisiaj znamy gwiazdy, które wystąpią na głównej scenie w skierniewickim rynku.

Tradycyjnie Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw otworzy skierniewicka parada. Wezmą w niej udział szkoły, przedszkola, stowarzyszenia, zespoły artystyczne, kluby sportowe i grupy zorganizowane. Wielobarwne corso dotrze na Rynek. Jest to okazja do zaprezentowania się. Swoją chęć udziału można zgłosić do 6 września w Centrum Kultury i Sztuki.

W tym roku na głównej scenie w skierniewickim rynku wystąpi dziesięć gwiazd polskiej sceny muzycznej. 14 września na scenie pojawi się Grzegorz Hyży. Tuż po nim będziemy mogli usłyszeć utwory, którymi zasłynął Kamil Bednarek. Oprócz nich na scenie stanie zespół Kombii. Sobotnie koncerty zakończą bliźniacy Paweł i Łukasz z zespołu Golec uOrkiestra.

W niedzielę pojawią się kolejne gwiazdy. Tradycyjnie rozśmieszy nas kabaret. W tym roku będzie to grupa Nowaki. Następnie ucieszą się osoby uwielbiające taneczne rytmy. Zadbają o nich Miły Pan oraz grupa Top Girl. Później na scenie wystąpią Poparzeni Kawą Trzy. O muzyczny finał święta zadbają Kasia Kowalska i Piotr Cugowski, wokalista i współzałożyciel zespołu Bracia.

Tegoroczną nowością podczas święta będzie Fiesta Balonowa o Puchar Prezydenta Miasta Skierniewice. Będziemy podziwiać ogromne kolorowe balony, przeloty nad miastem i widowiskowe konkurencje sprawnościowe.

W trakcie święta pojawi się także doskonale już znany Festiwal Roslinożercy. Będzie to trwający dwa dni cykl warsztatów i pokazów kulinarnych. Każdy będzie mógł spróbować potraw z różnych stron świata. Specjałów kuchni będzie można także spróbować na skierniewickim rynku. Tradycyjnie w OSiR odbędą się także targi ogrodniczo-rolne.

W tym roku impreza zyskała patronat Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Katarzyna Michałowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.