Wojciech Kubik

Szczury odwiedzają skierniewickie bloki i mieszkania

Szczury odwiedzają skierniewickie bloki i mieszkania
Wojciech Kubik

Jakież było zdziwienie mieszkanki bloku przy ulicy Mszczonowskiej, gdy na klatce schodowej drogę zastąpił jej szczur. I to na trzecim piętrze. Okazuje się, że gryzoni nie brakuje, a SSM toczy z nimi ciągłą walkę.

- Wracałam do domu i zobaczyłam na trzecim piętrze, że coś się na podłodze poruszyło. Przyjrzałam się i to był szczur. Stał i się na mnie patrzył. W ogóle się nie bał - mówi mieszkanka jednego z bloków przy ulicy Mszczonowskiej.

Chociaż zwierzę nie należało do największych, to jednak widok ten zrobił swoje - wywołał strach i natychmiastową reakcję. Przybyli z odsieczą sąsiedzi uporali się z gryzoniem, jednak niesmak pozostał. W jaki sposób i po co zwierzę trafiło aż na 4 piętro?

- To nic dziwnego. Szczury czy myszy z powodzeniem wchodzą po ścianach nawet na najwyższe piętra. Mamy też przypadki, gdy gryzonie dostają się do lokali rurami kanalizacyjnymi - mówi Krzysztof Tułacz, prezes Skierniewickiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Spółdzielnia, która jest w Skierniewicach największym zarządcą mieszkaniowym, dwa razy w roku przeprowadza deratyzację. Wynajęta specjalistyczna firma rozkłada trutki, jednak jak się okazuje, ten sposób walki z gryzoniami nie daje stuprocentowej pewności, że problem uda się rozwiązać. Zwierzęta bowiem dość szybko uodparniają się na podawane trucizny.

- Najwięcej szczurów jest tam, gdzie są studzienki kanalizacyjne. Te zwierzęta przecież żyją w kanałach i często można je zaobserwować, jak wychodzą na zewnątrz na żer. Zauważalna jest też prawidłowość, że najwięcej jest ich tam, gdzie dokarmia się gołębie. Wiedzą, gdzie jest jedzenie i tam idą - mówi prezes.

W przypadku, gdy mieszkańcy zgłoszą pojawienie się szczurów, spółdzielnia wykłada dodatkowe trutki. Wystarczy tylko dać znać.

Wojciech Kubik

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.