Sześć dni treningów podczas Obozu Rugby 2019 [ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Fot. Rugby Club Skierniewice
Katarzyna Michałowska

Sześć dni treningów podczas Obozu Rugby 2019 [ZDJĘCIA]

Katarzyna Michałowska

Skierniewicki klub sportowy jako jedyny zajmujący się dyscypliną rugby był niedawno na obozie. Wzięło w nim udział 21 dzieci i 3 opiekunów.

Rugby Club Skierniewice obchodził w tym roku rocznicę swojej działalności. Z tej okazji młodzież i dzieci wybrały się na Obóz Rugby 2019.

Podczas obozu dzieci i ich opiekunowie wzięli udział w sześciu dniach treningu, które były uzupełnione zwiedzaniem Kielc.

Uczestników obozu podzielono na dwie grupy treningowe w zależności od wieku. Odpowiadali za nie Emilia Stencel i Zdzisław Szczybelski, który jest wieloletnim trenerem z ogromnym doświadczeniem.

- Na obozie powtarzane były podstawy gry i większość niezbędnych elementów ważnych zarówno w obronie jak i ataku - informuje Marcin Stencel, założyciel klubu rugby w Skierniewicach. - To doskonałe przygotowanie do zbliżającego się sezonu, gdzie oprócz brania udziału w zawodach o randzie Regionalnych Turniejów Dzieci i Młodzieży będziemy po raz pierwszy wystawiać skład oraz startować w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w odmianie 7-osobowej.

Podczas wyjazdu dbano o integrację i zabawę.

- Rugby jest sportem zespołowym i każdy zawodnik na boisku jest bardzo ważny. Uczulamy dzieci na to jak ważną wartość ma drużyna i wspólne dążenie do celu - dodaje Emilia Stencel.

Wyjazd sfinansowano ze środków od rodziców oraz pieniędzy stowarzyszenia.

Katarzyna Michałowska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

tygodnikits.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.