Sześć dni treningów podczas Obozu Rugby 2019 [ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Fot. Rugby Club Skierniewice
Katarzyna Michałowska

Sześć dni treningów podczas Obozu Rugby 2019 [ZDJĘCIA]

Katarzyna Michałowska

Skierniewicki klub sportowy jako jedyny zajmujący się dyscypliną rugby był niedawno na obozie. Wzięło w nim udział 21 dzieci i 3 opiekunów.

Rugby Club Skierniewice obchodził w tym roku rocznicę swojej działalności. Z tej okazji młodzież i dzieci wybrały się na Obóz Rugby 2019.

Podczas obozu dzieci i ich opiekunowie wzięli udział w sześciu dniach treningu, które były uzupełnione zwiedzaniem Kielc.

Uczestników obozu podzielono na dwie grupy treningowe w zależności od wieku. Odpowiadali za nie Emilia Stencel i Zdzisław Szczybelski, który jest wieloletnim trenerem z ogromnym doświadczeniem.

- Na obozie powtarzane były podstawy gry i większość niezbędnych elementów ważnych zarówno w obronie jak i ataku - informuje Marcin Stencel, założyciel klubu rugby w Skierniewicach. - To doskonałe przygotowanie do zbliżającego się sezonu, gdzie oprócz brania udziału w zawodach o randzie Regionalnych Turniejów Dzieci i Młodzieży będziemy po raz pierwszy wystawiać skład oraz startować w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w odmianie 7-osobowej.

Podczas wyjazdu dbano o integrację i zabawę.

- Rugby jest sportem zespołowym i każdy zawodnik na boisku jest bardzo ważny. Uczulamy dzieci na to jak ważną wartość ma drużyna i wspólne dążenie do celu - dodaje Emilia Stencel.

Wyjazd sfinansowano ze środków od rodziców oraz pieniędzy stowarzyszenia.

Katarzyna Michałowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.