Szklana pułapka

Czytaj dalej
Magdalena Grajnert

Szklana pułapka

Magdalena Grajnert

Przedsiębiorca zabezpieczył płot fragmentami tłuczonego szkła. Twierdzi, że ptaki na ogrodzeniu nie siadają. Inaczej sytuację widzą mieszkańcy.

Jedna z naszych Czytelniczek „z bólem serca” obserwuje kontrowersyjny pomysł skierniewickiego przedsiębiorcy.

- Przechodząc ulicą w centrum miasta zobaczyłam na zapleczu firmy cukierniczej wysoki mur zakończony sterczącymi na jego szczycie ostrymi szkłami z potłuczonych butelek - relacjonuje skierniewiczanka. - Mur jest za wysoki dla ludzi, za to idealny dla ptaków. A kiedy ptak na nim usiądzie, to będzie jego koniec albo poważne okaleczenie - dodaje kobieta.

Dzwonimy do właściciela posesji, który jak się okazuje, prawnie właścicielem nie jest. Udziela nam jednak informacji.

- Nie wiem, kto tam poukładał szkło, ale na pewno ptaki tam nie siadają - mówi. - Jeśli ktoś chce się dostać na teren firmy, jest dzwonek i brama, przez płot przechodzić nie trzeba - dodaje.

Czytelniczka stwierdza, że to nie ochrona przed złodziejami, ale wyraz okrucieństwa pomysłodawcy takiego rozwiązania.

- Widzę zbyt dużo okaleczonych gołębi, kawek i wron - mówi. - Jedne skaczą na jednej nodze, bo drugiej nie mają, innym brak paluszka, jeszcze inne mają niesprawne skrzydła. To wynik bezmyślności lub okrucieństwa ludzi - kwituje.

Przedsiębiorca zapewnia, że nie ma mowy o znęcaniu się nad zwierzętami. - Wprost przeciwnie, na terenie zakładu ptaki są dokarmiane - deklaruje biznesmen.

Magdalena Grajnert

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.