oprac. nik

Szkoła na Blichu nawiązała międzynarodową współpracę [ZDJĘCIA]

Szkoła na Blichu nawiązała międzynarodową współpracę [ZDJĘCIA]
oprac. nik

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Łowiczu nawiązał partnerską współpracę ze szkołami średnimi na Łotwie i Litwie.

Podpisanie partnerskich umów miało miejsce podczas oficjalnej wizyty delegacji z Powiatu Łowickiego w tych krajach, która odbyła się w dniach 26-29 maja br.
W skład delegacji weszli wicestarosta Łowicki Piotr Malczyk, dyrektor ZSP Nr 2 RCKUiP Jerzy Zabost oraz Jolanta Sikorska, nauczycielka języka rosyjskiego szkoły na Blichu. Delegacja odwiedziła na Litwie miasto Rokiszki, natomiast na Łotwie - Jekabpils.
Przedstawiciele delegacji polskiej  i merowie odwiedzanych miast rozmawiali na temat funkcjonowania placówek oświatowych, nakładach finansowych potrzebnych do ich prowadzenia, czy też różnicach systemów oświaty. Spotkania miały również na celu omówienie płaszczyzn na jakich szkoły planują realizować zapisy partnerskich umów - tak, by w jak najszerszy sposób uatrakcyjnić ofertę edukacyjną dla swych uczniów.
Wicestarosta łowicki Piotr Malczyk zauważa, iż pozyskanie partnerów w krajach nadbałtyckich niewątpliwie przyczyni się w przyszłości do zwiększenia możliwości realizacji projektów unijnych oraz owocnych działań  między miastami Rokiszki i Jekabpils a Powiatem Łowickim. Nawiązana między szkołami współpraca to nie tylko jej wymiar dydaktyczny ale również możliwość prezentacji specyficznych kultur regionów i ich tradycji. To kwestia tym bardziej istotna, bowiem dotąd Powiat Łowicki nie podejmował inicjatyw partnerskiej współpracy w wymiarze międzynarodowym.

oprac. nik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.