Szkoła Podstawowa nr 5 ze Skierniewic Drużynowym Mistrzem Polski po raz siódmy

Czytaj dalej
Fot. KS Piątka
Katarzyna Michałowska

Szkoła Podstawowa nr 5 ze Skierniewic Drużynowym Mistrzem Polski po raz siódmy

Katarzyna Michałowska

Igrzyska Młodzieży Szkolnej w szachach odbyły się w Pokrzywnej. W zmaganiach uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 i po raz siódmy udało im się zdobyć tytuł Drużynowego Mistrza Polski. Jest to jedyna taka szkoła w Polsce. W historii tych rozgrywek od 1990 roku zdobyła ponad 35 medali.

Trener Bogusław Boder mówił, że już od pierwszego meczu drużyna bardzo mu zaimponowała, liczyło się dla nich tylko jedno – zdobycie Mistrzostwa Polski.  Znając tych zawodników, myślę, że nikt z nich nie byłby zadowolony z tytułu Wicemistrza Polski – mówił trener.
Reprezentacja szkoły składała się z wielokrotnych Mistrzów Polski:Mateusza Wysockiego, Jakuba Mechlińskiego, Macieja Ciesielskiego, Franciszka Bartosika. Wygrali 11 meczów. Na drugim miejscu uplasowała się szkoła z Kalisza (szkole brakowało 3 pkt do pierwszego miejsca), a na trzecim z Zielonej Góry (brakowało 7 pkt do pierwszego miejsca).
Medale zdobyli także Jakub Mechaliński za wynik 8,5 pkt z 9 partii, Zuzanna Łukasik za wynik 9,5 z 11 partii i Mateusz Wysocki za 7 pkt zdobytych w 9 partiach.
Szachiści otrzymali pomoc finansową od Prezydenta Miasta i dyrektor Sławomiry Wenus.
Jest to już drugi złoty medal, którzy zdobyli szachiści w tym roku. W Drużynowych Mistrzostwach Polski klas I-III zdobyli brązowy medal, a w Igrzyskach Młodzieży szachiści zajęli 12 miejsce. W Drużynowych Igrzyskach Dzieci drużyna SP5 zajęła 12. miejsce. Drużynę reprezentowali Karolina Szymajda, Włodzimierz Psyk, Antoni Rosa, Jakub Kowalczyk i Antoni Bartosik.

Katarzyna Michałowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.