Szkoły rolnicze z kraju zjechały do Zduńskiej Dąbrowy pod Łowiczem

Czytaj dalej
Fot. Rafał Klepczarek
Rafał Klepczarek

Szkoły rolnicze z kraju zjechały do Zduńskiej Dąbrowy pod Łowiczem

Rafał Klepczarek

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Zduńskiej Dąbrowie w poniedziałek (10 września) stał się gospodarzem centralnej inauguracji roku szkolnego 2018/19 placówek oświatowych prowadzonych przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie.

Do szkoły rolniczej w powiecie łowickim zjechali się przedstawiciele ponad 50 podobnych placówek z całej Polski. Uroczystości rozpoczęła msza święta w kościele parafialnym w Zdunach. Odprawił ją ksiądz biskup Andrzej F. Dziuba, ordynariusz diecezji łowickiej.

Po jej zakończeniu uczestnicy inauguracji przeszli dwa kilometry do sali gimnastycznej ZSCKR w Zduńskiej Dąbrowie. Stanisław Kosmowski, dyrektor ministerialnej szkoły powitał tam zaproszonych gości.

Wśród nich znaleźli się przedstawiciele ministerstwa rolnictwa, władz województwa, powiatu i miasta oraz zaprzyjaźnionych placówek oświatowych. Najwyższym rangą urzędnikiem był Rafał Romanowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Dyrektor Kosmowski w swoim przemówieniu opowiadał o historii szkoły, która ma już 88 lat, oraz o tym, że pod skrzydłami ministerstwa ZSCKR w Zduńskiej Dąbrowie został gruntownie zmodernizowany oraz wyposażony w nowoczesne pomoce dydaktycznie oraz sprzęt rolniczy. Z kolei za czasów poprzedniej zależności od władz powiatu łowickiego szkole udało się utrzymać swój charakter oraz potencjał rolniczy.

Po części oficjalnej dla uczestników wystąpili uczniowie ze szkoły w Zduńskiej Dąbrowie. Następnie dla dyrektorów ministerialnych szkół zorganizowano szkolenie dotyczące Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w latach 2014-2020.

Rafał Klepczarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.