Szlachetna Paczka trafiła do 51 potrzebujących rodzin z powiatu łowickiego

Czytaj dalej
Fot. KPP w Łowiczu
Rafał Klepczarek

Szlachetna Paczka trafiła do 51 potrzebujących rodzin z powiatu łowickiego

Rafał Klepczarek

Ponad 50 potrzebujących rodzin z Łowicza i okolic otrzymało w miniony weekend materialną pomoc w ramach ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka. Magazyn, do którego darczyńcy dostarczali świąteczne prezenty, mieścił się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Łowiczu.

Z naszych szacunków wynika, że pomoc materialna, która trafiła do 51. potrzebujących rodzin z naszego powiatu warta była około 100 tys. zł - informuje Karolina Antoniak, lider Szlachetnej Paczki, która w Łowickiem jest organizowana już po raz siódmy. - Najdroższa paczka o wartości 17 tys. zł trafiła do potrzebującej rodziny w gminie Domaniewice. Znalazły się w niej meble kuchenne, pokojowej, zastawa, nowa kuchenka gazowa i farby do odnowienia mieszkania. Ufundował ją darczyńca z Łodzi.

Zebrane dary w formie opakowanych świątecznie paczek przez darczyńców zostały rozwiezione przez Powiatowy Zarząd Dróg i Transportu w Łowiczu oraz Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Łowiczu.

Do akcji włączyła się po raz pierwszy Służba Ochrony Kolei, a po raz trzeci Komenda Powiatowa Policji w Łowiczu. Policjanci w tym roku przekazali siedmioosobowej rodzinie z powiatu łowickiego nową lodówkę, kuchnię gazową z piekarnikiem elektrycznym oraz wiele artykułów spożywczych, chemicznych, odzieżowych, papierniczych i zabawek.

- Małżeństwo z pięciorgiem dzieci było kompletnie zaskoczone widokiem radiowozów, którymi przywieźliśmy liczne paczki - relacjonuje Urszula Szymczak, rzecznik łowickiej policji. - Bardzo cieszymy się, że w okresie przedświątecznym mogliśmy udzielić wsparcia i choć w niewielkiej części zaspokoić podstawowe potrzeby tej rodziny. Radość dzieci i łzy wzruszenia dorosłych napawają optymizmem, utwierdzają w przekonaniu, że warto pomagać i zachęcają nas do uczestnictwa w takich przedsięwzięciach w przyszłości.

Rodziny objęte pomocą najczęściej prosiły o opał na zimę. Często w paczkach znajdowała się także żywność, chemia gospodarcza oraz artykuły gospodarstwa domowego. Wśród tych ostatnich królowały tym roku pralki, lodówki i kuchenki gazowe.

Do bardziej nietypowych prezentów należał wózek elektryczny ufundowany dla 96-latka z Łowicza. Zakupiła go grupa osób z Warszawy, które chciały się odwdzięczyć seniorowi za to, że po wojnie odbudowywał stolicę ze zniszczeń. Łowiczanin bardzo ucieszył się z prezentu i nie krył wzruszenia, gdy będąc w szpitalu po operacji serca dowiedział się, jaka intencja przyświecała darczyńcom.

Warto zaznaczyć, że w ramach akcji sponsorzy przekazują potrzebującym nie tylko artykuły pierwszej potrzeby. Każda z rodzin wpisuje także w specjalną rubrykę swoje marzenie, na którego realizację jej nie stać. Dlatego też w paczkach trafiają się zabawki, gry, perfumy, buty, szlafroki, eleganckie pulowery i inne prezenty, które sprawią, że magia świąt dotrze także do najbiedniejszych domów.

Rafał Klepczarek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

tygodnikits.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.