Szpital w Rawie Mazowieckiej ma swój pierwszy OIOM

Czytaj dalej
Fot. Szpital w Rawie Mazowieckiej
Roman Bednarek

Szpital w Rawie Mazowieckiej ma swój pierwszy OIOM

Roman Bednarek

Od czwartku w Szpitalu św. Ducha w Rawie w czwartek rozpoczął pracę oddział intensywnej opieki medycznej. Pacjenci z powiatu rawskiego, wymagający natychmiastowej pomocy, po raz pierwszy mają możliwość hospitalizacji na miejscu. Dotychczas byli transportowani do szpitali w innych miejscowościach.

Oddział intensywnej opieki medycznej został w pełni wyposażony w nowoczesny sprzęt, potrzebny do ratowania życia i zdrowia pacjentów i jest gotowy na ich przyjęcie. Pieniądze na jego wyposażenie, w kwocie 500 tys. zł, przekazało szpitalowi Starostwo Powiatowe w Rawie Mazowieckiej.

- Żeby uruchomić oddział intensywnej opieki medycznej w szpitalu, trzeba spełnić wyśrubowane standardy Narodowego Funduszu Zdrowia - podkreśla Małgorzata Leszczyńska, dyrektorka rawskiego szpitala. - Jesteśmy już po wszystkich kontrolach, wykonanych przez NFZ i mamy potrzebne zgody na prowadzenie takiej działalności.

Tymczasowo OIOM pracuje w skrzydle obecnego szpitala, ale w planie jest budowa nowego pawilonu i po zakończeniu inwestycji oddział zostanie przeniesiony do niego.

Budowa nowego pawilonu szpitalnego ma kosztować około 17 mln zł. Powiat rawski otrzymał na tę inwestycję 9 mln zł dofinansowania. Mają się do niej dołożyć również samorządy z terenu powiatu rawskiego, które zadeklarowały, że przekażą starostwu po 100 zł odkażdego mieszkańca. W ten sposób uzbierało się ok. 5 mln zł. Znajdą się w nim trzy sale operacyjne, wspomniany OIOM, izolatka, sterylizatornia isala wybudzeń.

Szpital wzbogaci się nie tylko o nowy pawilon, ale i o dwa budynki, które do niego należą, ale wymagają remontu. Koszt remontu wyniesie ok. 3 mln zł. To oddzielny projekt i powiat rawski również otrzymał na jego realizację dofinansowanie, które pokryje 70 proc. kosztów.

Roman Bednarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.