Szpital w Rawie Mazowieckiej ma swój pierwszy OIOM

Czytaj dalej
Fot. Szpital w Rawie Mazowieckiej
Roman Bednarek

Szpital w Rawie Mazowieckiej ma swój pierwszy OIOM

Roman Bednarek

Od czwartku w Szpitalu św. Ducha w Rawie w czwartek rozpoczął pracę oddział intensywnej opieki medycznej. Pacjenci z powiatu rawskiego, wymagający natychmiastowej pomocy, po raz pierwszy mają możliwość hospitalizacji na miejscu. Dotychczas byli transportowani do szpitali w innych miejscowościach.

Oddział intensywnej opieki medycznej został w pełni wyposażony w nowoczesny sprzęt, potrzebny do ratowania życia i zdrowia pacjentów i jest gotowy na ich przyjęcie. Pieniądze na jego wyposażenie, w kwocie 500 tys. zł, przekazało szpitalowi Starostwo Powiatowe w Rawie Mazowieckiej.

- Żeby uruchomić oddział intensywnej opieki medycznej w szpitalu, trzeba spełnić wyśrubowane standardy Narodowego Funduszu Zdrowia - podkreśla Małgorzata Leszczyńska, dyrektorka rawskiego szpitala. - Jesteśmy już po wszystkich kontrolach, wykonanych przez NFZ i mamy potrzebne zgody na prowadzenie takiej działalności.

Tymczasowo OIOM pracuje w skrzydle obecnego szpitala, ale w planie jest budowa nowego pawilonu i po zakończeniu inwestycji oddział zostanie przeniesiony do niego.

Budowa nowego pawilonu szpitalnego ma kosztować około 17 mln zł. Powiat rawski otrzymał na tę inwestycję 9 mln zł dofinansowania. Mają się do niej dołożyć również samorządy z terenu powiatu rawskiego, które zadeklarowały, że przekażą starostwu po 100 zł odkażdego mieszkańca. W ten sposób uzbierało się ok. 5 mln zł. Znajdą się w nim trzy sale operacyjne, wspomniany OIOM, izolatka, sterylizatornia isala wybudzeń.

Szpital wzbogaci się nie tylko o nowy pawilon, ale i o dwa budynki, które do niego należą, ale wymagają remontu. Koszt remontu wyniesie ok. 3 mln zł. To oddzielny projekt i powiat rawski również otrzymał na jego realizację dofinansowanie, które pokryje 70 proc. kosztów.

Roman Bednarek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.