Szpital w Skierniewicach zmienił nazwę
Wojewódzki Szpital Zespolony w Skierniewicach powrócił do imienia Stanisława Rybickiego. Zmianę zatwierdził Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, organ założycielski szpitala.
- Nadanie szpitalowi imienia Stanisława Rybickiego jest w rzeczywistości powrotem do tradycji, bo szpital już kiedyś nosił imię swojego założyciela. My dziś do niej powracamy, aby nie tylko uhonorować doktora Rybickiego, ale również nawiązać do ponadstuletniej tradycji szpitala - mówi dyrektor WSZ im. St. Rybickiego w Skierniewicach, dr n. med. Jacek Sawicki.
Zmianie ulega nie tylko nazwa szpitala. Jednostka będzie charakteryzowała się też nowym logotypem, w związku z tym ujednoliceniu i wymianie ulegną wszystkie tablice informacyjne i elementy identyfikacyjne placówki. Elementy graficzne zostały zaprojektowane w kompozycji kolorów brandowych: jasna zieleń, perłowy i grafit. Projekt przygotowała firma Ten Design
z Wrocławia, jego koszt to 3.567 zł brutto.
- Identyfikacja wizualna szpitala łączy nowoczesną kolorystykę z tradycjami, chcemy w ten sposób pokazać tę placówkę, jako nowoczesną, ale i nierozerwalnie związaną z historią miasta Skierniewice - mówi Paweł Bruger, rzecznik prasowy szpitala.
Stanisław Rybicki, lekarz-położnik, społecznik, w 1867 roku przybył do Skierniewic zaraz po ukończeniu Szkoły Głównej w Warszawie i objął tu posadę lekarza powiatowego. Po latach starań i pracy Rybickiego władze miasta zdecydowały się na budowę nowoczesnego szpitala. Budynek zlokalizowano przy ulicy Szpitalnej i ukończono w 1899 roku. Dziś ulica ta nazywa się ulicą
St. Rybickiego, a w historycznym budynku szpitala mieści się obecnie siedziba administracji, dyrekcji praz poradnie: dermatologiczna i onkologiczna.
We wrześniu 2015 roku dyrekcja szpitala planuje oficjalne otwarcie szpitala pod nowym szyldem. Otwarcie poprzedzi wernisaż wystawy pamiątek po założycielu szpitala i historycznych sprzętów medycznych w Regionalnej Akademii Twórczej Przedsiębiorczości w Skierniewicach. Docelowo na terenie szpitala znajdzie się również izba pamięci dr Stanisława Rybickiego.
Działania wizerunkowe, a także prowadzona od 2014 roku polityka przejrzystości informacyjnej szpitala mają na celu odbudowę marki tej placówki i zmianę sposobu jej postrzegania wśród pacjentów.
- Zdajemy sobie jednak sprawę, że największy wpływ na opinię pacjentów o szpitalu ma sam personel i jakość jego pracy. Na tym polu obserwujemy również duże zmiany, widać to choćby po opiniach zamieszczanych przez pacjentów w anonimowych ankietach satysfakcji, których formularze do wypełnienia znajdują się w każdym oddziale oraz na stronie internetowej szpitala - dodaje rzecznik placówki, Paweł Bruger.