Tajemnicza wizyta gości z Chin w Skierniewicach

Czytaj dalej
Fot. UM Skierniewice
Magdalena Grajnert

Tajemnicza wizyta gości z Chin w Skierniewicach

Magdalena Grajnert

Miasto odwiedziła delegacja z Chin. Tematem spotkania było zawiązanie współpracy w zakresie kultury i sztuki. Szkoda, że nie zaproszono ani dyrektora CKiS, ani mediów.

Do faktu, że jako dziennikarze nie otrzymujemy informacji o organizowanych w ratuszu ciekawych spotkaniach, prawie zdążyliśmy się przyzwyczaić. Z uwagą przejrzeliśmy więc kilkuzdjęciową relację z wizyty „dyrektora biura doradczego, przedstawiciela Akademii Nauk Społecznych, radcy prawnego oraz prezesa grupy perfomansowej i artystycznej z chińskiego Chengdu”.

Na fanpag’u urzędu miasta czytamy: „Głównym tematem spotkania było nawiązanie bliższych stosunków w zakresie kultury i sztuki. Delegacja z Państwa Środka wyraziła chęć zaprezentowania się przy okazji naszych uroczystości”.

Rzecznik ratusza informuje, że spotkanie zostało zorganizowane na prośbę i z inicjatywy Fundacji Rozwoju Współpracy Polsko-Chińskiej.

- Wizyta w Skierniewicach była jednym z kilku spotkań zaplanowanych przez delegację chińską w naszym kraju - mówi Przemysław Rybicki. - Miała ona charakter roboczy, dlatego też goście nie prosili nas o udział w przedsięwzięciu mediów.

Oprócz mediów o spotkaniu nie wiedział także dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach, który o odwiedzinach gości z Chin dowiedział się po fakcie. Skoro jednak współpraca ma dotyczyć stosunków „w zakresie kultury i sztuki”, dlaczego nie uczestniczył w niej Filip Urbanek?

Póki co goście z zagranicy obejrzeli prezentację o Skierniewicach, jak się dowiadujemy, głównie z perspektywy kultury w mieście. - Przedstawiciele Chengdu zapowiedzieli, że wkrótce skonkretyzują propozycję współpracy. Wspominali, że chcieliby część swojej kultury, w tym bogatą tradycję kulinarną, zaprezentować mieszkańcom Skierniewic - dodaje rzecznik.

Wizyta chińskich gości nie jest codziennością i warto by było szerzej zrelacjonować ją naszym Czytelnikom. M
amy nadzieję, że dostaniemy informację, jeśli będzie następna.

Magdalena Grajnert

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.