Takie koncertu charytatywnego w łowickim klubie jeszcze nie było

Czytaj dalej
Fot. Archiwum
Rafał Klepczarek

Takie koncertu charytatywnego w łowickim klubie jeszcze nie było

Rafał Klepczarek

Ponad 200 osób pojawiło się na koncercie charytatywnym, podczas którego zbierano pieniądze na rzecz walczącej z rakiem Magdy Więcławskiej. W łowickim Klubie Pracowania w minioną niedzielę zebrano ponad 8,6 tys. zł.

- Nie spodziewałam się, że na nasz koncert przyjdzie tyle osób i uda się zebrać aż tak dużą kwotę pieniędzy - cieszy się Agnieszka Kołaczek, wolontariuszka z Łowicza, która zorganizowała niedzielą imprezę.

Zebrane pieniądze zostaną przekazane rodzinie Magdaleny Więcławskiej. Siedemnastoletnia mieszkanka Łowicza dwa miesiące temu dowiedziała o tym, że choruje na raka. Jest leczona m. in. lekiem, którego miesięczna dawka kosztuje 3 tys. zł

Podczas niedzielnego koncertu dla Magdy wystąpiły zespoły Koniunktura i Good News Band oraz solista Mateusz Jagiełło. W Klubie Pracownia pojawiła się także chora łowiczanka wraz z rodzicami, aby podziękować wszystkim tym, którzy wspierają ją na różne sposoby w walce z chorobą.

- Jesteśmy bardzo wdzięczni za okazane nam serce - mówi Agnieszka Więcławska, mama chorej dziewczyny.

Kolejna okazja, aby pomóc Magdzie nadarzy się już w tym tygodniu. Mieszkanka Łowicza jest absolwentką Gimnazjum w Popowie. Jej koledzy i koleżanki z dawnej klasy oraz szkolna społeczność organizują dla niej kolejny charytatywny koncert.

Odbędzie się on w piątek, 9 grudnia o godz. 17.30 w łowickiej Art Piwnicy. Podczas muzycznego spotkania w restauracji przy muzeum zbierane będą datki na rzecz chorej łowiczanki. Wejściówki wyceniono na 5 i 10 zł, ale każdy może dać więcej.

Z kolei na początku stycznia w powiatowym muzeum przedszkolaki z miejskich placówek oświatowym na rzecz Magdy wystawią jasełka. Będzie to kolejna impreza, na której będzie można wesprzeć nierówną walkę siedemnastoletniej dziewczyny ze śmiertelnie groźną chorobą.

Rafał Klepczarek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.