Magdalena Grajnert

Teatr Realistyczny szuka alternatywy w Skierniewicach

Teatr Realistyczny szuka alternatywy w Skierniewicach
Magdalena Grajnert

Na tegoroczną piątą edycję festiwalu Poszukiwanie Alternatywy składają się cztery spektakle kameralne w siedzibie Teatru przy ul. Grzybowej i jeden spektakl plenerowy na skateparku na os. Widok.

W czwartek 4 czerwca festiwal rozpoczął o godz. 19 "Atrapa i Utopia. Esej teatralny" Iwony Koneckiej. Esej inspirowany współczesną polską poezją jest eksperymentem myślowym. Dotyczy rzeczywistości prywatnej, społecznej i politycznej.

Także w czwartek o godz. 20 Teatr Gdynia Główna wystawi "Epitafium dla władzy". Inspiracją dla twórców jest postać i twórczość Ryszarda Kapuścińskiego.

W piątek o godz. 20 widzowie będą mogli zobaczyć jeden projekt. Teatr Krzyk zaprezentuje widowisko "To Face". Twórcy przyjrzą się naturze człowieka, i poszukają odpowiedzi na pytanie, czy można się jej przeciwstawić.

W sobotę o godz. 19 przedstawiona zostanie pierwsza część tryptyku "Yameru maihime_prolog". Za pomysł i wykonanie odpowiada Katarzyna Pastuszak. Inspirowana twórczością japońskiego artysty sięgać będzie do własnego dzieciństwa.

Spektakl finałowy rozpocznie się o godz. 2o, wtedy Arti Grabowski wystawi "CV". To opowieść o życiu człowieka, a głównym rekwizytem są białe drzwi. To biała karta "tabula rasa", która nabiera znaczeń i symboli. "Początek DNA i koniec RIP" - potem pozostaje tylko nadzieja, że CDN.

Poszukiwanie Alternatywy to obowiązkowa pozycja dla sympatyków nierepertuarowego teatru, ale teatru otwartego i niezależnego, który zawsze składnia do przemyśleń. Do Skierniewic przyjadą miłośnicy teatru z całej Polski.

Magdalena Grajnert

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.