Tęczowy Kocyk pomaga rodzicom nienarodzonych dzieci godnie z nimi sie pożegnać [LIST CZYTELNICZKI]

Czytaj dalej
kub

Tęczowy Kocyk pomaga rodzicom nienarodzonych dzieci godnie z nimi sie pożegnać [LIST CZYTELNICZKI]

kub

List jest dość nietypowy, ale i temat trudny. Mimo to postanowiliśmy go opublikować, gdyż wolontariuszki z nieformalnej grupy Tęczowy Kocyk "szyją i dziergają rożki, czapeczki, ubranka do pochówku dla dzieci z wadami letalnymi, które umierają w łonie matki lub niedługo po urodzeniu, a które ze względu na przedwczesne urodzenie są zbyt małe, by można je było ubrać w standardowe ubranka dla niemowląt".

Piszę w dość nietypowym i trudnym temacie. Jestem koordynatorem Tęczowego Kocyka na woj łódzkie. Tęczowy Kocyk to nieformalna grupa wolontariuszy szyjącą i dziergająca rożki, czapeczki, ubranka do pochówku dla dzieci z wadami letalnymi, które umierają w łonie matki lub niedługo po urodzeniu, a które ze względu na przedwczesne urodzenie są zbyt małe, by można je było ubrać w standardowe ubranka dla niemowląt.

Chcemy, by te ostatnie chwile Rodziców spędzone z ich Maluszkiem pozwalały na Jego godne pożegnanie. Pragniemy być także wsparciem dla Rodziców, by w wyżej opisany sposób pomóc im łatwiej przeżyć czas żałoby.
Nasze kocyki i ubranka mogą także stanowić pamiątkę dla rodziny.

Wykonujemy maleńkie kocyki, czapeczki itp., które następnie przesyłamy do współpracujących fundacji, hospicjów oraz szpitali.
Wykonując nieodpłatnie maleńkie kocyki czy czapki wykorzystujemy nasze umiejętności i poświęcamy czas, aby pomóc wnieść odrobinę ciepła do surowych szpitalnych warunków, a także wspomóc rodziców w tych trudnych chwilach.

Bliższe informacje można znaleźć na stronie https://www.facebook.com/teczowykocyk/

Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc w przekazaniu rodzicom informacji, że pomimo ogromnej tragedii jaką przeżyli pomożemy im godnie pożegnać się z dzieckiem, pomóc choć trochę uporządkować zawirowania życiowe. Dla innych, robiących porządki domowe byłaby to możliwość przekazania zbędnych materiałów, włóczek czy sukni ślubnych, balowych na naszą akcję.
W załączniku przesyłam kilka przykładowych zdjęć naszych prac.

Pozdrawiam serdecznie
Marzena Pawłowicz

(podany nr tel.)

kub

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.