Natalia Zwolińska

Tragiczne wyniki matur w Skierniewicach. Tak źle jeszcze nie było

Tragiczne wyniki matur w Skierniewicach. Tak źle jeszcze nie było
Natalia Zwolińska

To najsłabszy od lat wynik matur w Skierniewicach! Prawie 40 procent uczniów szkół średnich nie zdało egzaminów.

Tegoroczny egzamin dojrzałości przejdzie do historii. Nie dość, że matury nie odbyły się w maju, a dopiero w czerwcu, to jeszcze w pełnym reżimie sanitarnym. Również czas przygotowań do egzaminu był szczególny. Ostatni raz maturzyści byli na lekcjach 12 marca. Od tego czasu korzystali jedynie ze zdalnej nauki. Również zakończenie roku szkolnego było wyjątkowe: 24 kwietnia i to wirtualnie.

Od 11 sierpnia tegoroczni maturzyści mogą odbierać swoje świadectwa dojrzałości.

W całym kraju maturę zdało 74 proc. uczniów. W województwie łódzkim wynik ten jest nieco niższy, bo wyniósł 72,5 proc. Najtrudniejszym przedmiotem na maturze, w skali kraju, okazała się matematyka. To tego przedmiotu nie zdało najwięcej osób.

Zazwyczaj w połowie sierpnia maturzyści mogli przystępować już do „poprawki”. W tym roku poznają dopiero teraz wyniki swoich egzaminów, a na poprawę będą mieli czas 8 września.

Jakie wyniki uzyskali maturzyści w mieście? Najlepszy wynik w Skierniewicach odnotowało Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa. W tym roku zdawalność wyniosła tutaj 98 proc.

- Jesteśmy dumni z naszych uczniów. Trzy osoby nie zdały z matematyki i jedna z polskiego. Jednak we wrześniu wszyscy ci uczniowie mogą podejść do egzaminu poprawkowego. Wtedy zapewne wynik naszej szkoły wyniesie 100 procent - mówi Anna Janus Dyrektor LO im. Bolesława Prusa.

Na drugim miejscu uplasowało się Klasyczne Liceum Ogólnokształcące im. Księdza Stanisława Konarskiego z wynikiem 96 proc.

Trzecią najlepszą szkołą średnią w Skierniewicach okazał się Zespół Szkół nr 3 „Ekonomik” - tutaj zdało 82 proc. uczniów w technikum oraz 81 proc. w liceum.

W Zespole Szkół nr 4 na Rawce w technikum zdało 51 proc., natomiast w liceum 30 proc. maturzystów.

W Zespole Szkół Zawodowych nr 2 „Mechaniku” maturę zdało 47 proc., natomiast w Zespole Szkół Zawodowych nr 1, czyli „Budowlance”, tylko 30 proc.

Średnia zdawalność w Skierniewicach wyniosła zatem 62 proc. To wynik dużo niższy niż w województwie łódzkim.

8 września poprawiać maturę będą mogły osoby, które nie zdały jednego egzaminu. Pozostali maturzyści musza o rok odwlec plany rozpoczęcia studiów.

Najwięcej egzaminów poprawkowych szykuje się w Skierniewicach z matematyki. Egzamin z tego przedmiotu będzie poprawiać blisko 125 uczniów skierniewickich szkół średnich. Z języka polskiego matury nie zdało prawie 11 proc. uczniów.

Natalia Zwolińska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.