Tragiczny weekend na drogach. Trzy wypadki z udziałem motocyklistów

Czytaj dalej
Fot. Natalia Zwolińska
Natalia Zwolińska

Tragiczny weekend na drogach. Trzy wypadki z udziałem motocyklistów

Natalia Zwolińska

W miniony weekend #w naszym regionie doszło do trzech wypadków z udziałem motocyklistów. W jednym z nich zginął 70-letni #rowerzysta z powiatu łowickiego. Jeden z motocyklistów był kompletnie pijany.

Ostatni weekend był prawdopodobnie ostatnim z tak dobrą pogodą. Dlatego wielu miłośników motocykli postanowiło wyjechać na drogi.

- Pogoda była wyjątkowo dobra. Brak opadów oraz odpowiednia temperatura zachęcała do jazdy. Tym bardziej, że kilka ostatnich dni było bardzo deszczowych, a na następny weekend również zapowiadane są deszcze - mówi jeden z motocyklistów ze Skierniewic.

Nie tylko pan Jacek ze Skierniewic ruszył na przejażdżkę. Jemu nic się nie stało, jednak bilans minionej soboty jest przerażający. Trzy wypadki z udziałem motocyklistów, w tym jeden z ofiarą śmiertelną.

- To nie jest tak, że to motocyklista powoduje wypadki. Większość z nas jeździ ostrożnie, bo wiemy, że jesteśmy bardziej narażeni niż kierowca samochodu. My nie mamy poduszek powietrznych, a naszym zabezpieczeniem jest jedynie strój - podkreśla pan Jacek.

Do dwóch wypadków doszło na drodze krajowej nr 70 w odległości ok. 5 km, w przeciągu zaledwie trzech godzin. Jeden z nich był śmiertelny.

Pierwszy z wypadków wydarzył się w miejscowości Mokra Prawa ok. godz. 17.

Z ustaleń policjantów wynika, że motocyklista wyprzedzał kilka pojazdów. Kierująca oplem vectrą mieszkanka Skierniewic chciała w tym samym czasie skręcić w lewo na jedną z posesji. Gdy kobieta rozpoczęła manewr, doszło do zderzenia obu pojazdów. W wyniku uderzenia w samochód kierowca motocykla przeleciał kilka metrów i upadł na pobocze.

W chwili przyjazdu służb ratowniczych był przytomny. Miał otwarte złamanie nogi oraz podejrzenie uszkodzenia kręgosłupa. Po chwili stracił przytomność. Karetką pogotowia został odwieziony do skierniewickiego szpitala. Jego stan został określony jako poważny.

Do drugiego z wypadków doszło niespełna trzy godziny później w Bełchowie w pow. łowickim, również na drodze krajowej nr 70.

O godz. 19.35 motocyklista zderzył się tam z rowerzystą. Z ustaleń policjantów wynika, że 70-letni mieszkaniec pow. łowickiego, który jechał rowerem, wyjechał z drogi podporządkowanej i został potrącony przez kierującego motocyklem marki Honda.

Z relacji świadków wynika, że rowerzysta był w bardzo ciężkim stanie. W wyniku wypadku stracił kończyny. Pomimo długotrwałej reanimacji nie udało się go uratować. Lekarz, który przybył na miejsce, stwierdził zgon...

22-letni motocyklista był trzeźwy.

Ostatni z sobotnich wypadków wydarzył się w miejscowości Rzeczków w gminie Biała Rawska w pow. rawskim.

Ok. godz. 21 doszło tam do zderzenia motocyklisty z samochodem osobowym. Kierujący motocyklem yamaha na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w jadącego z naprzeciwka volkswagena passata kierowanego przez 19-letniego mieszkańca pow. rawskiego.

Z uwagi na uraz kończyn do szpitala został zabrany #33-letni kierujący motocyklem, który był nietrzeźwy. Miał ponad 2 prom. alkoholu w organizmie. Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności tego zdarzenia.

Sezon motocyklowy wciąż trwa. Dobra pogoda to czynnik zwiększający ruch jednośladów na drodze. Policjanci apelują do miłośników motocykli oraz innych uczestników ruchu drogowego o rozwagę na drodze oraz dalekowzroczność w przewidywaniu zagrożeń.

Natalia Zwolińska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.