Tragiczny wypadek w Skierniewicach, strażacy w akcji [ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Burzyński
Sławomir Burzyński

Tragiczny wypadek w Skierniewicach, strażacy w akcji [ZDJĘCIA]

Sławomir Burzyński

Dwa samochody osobowe i samochód dostawczy zderzyły się na ulicy Unii Europejskiej w Skierniewicach. Pojazdy wypadły z drogi wjeżdżając w pole, gdzie jeden z nich się zapalił, a drugi przewrócił. Jeden z pasażerów samochodu dostawczego zginął na miejscu.

Na ulicy Unii Europejskiej trzy samochody wypadły z drogi wjeżdżając w pole, gdzie jeden z nich się zapalił, a drugi przewrócił. Już kilka minut po wypadku do akcji wkroczyły służby ratownicze.

Okazało się, że wśród kilkunastu osób poszkodowanych jest jedna ofiara śmiertelna, zagrożone było też życie kobiety w ciąży. Szef punktu medycznego wezwał śmigłowiec ratownictwa medycznego…

– Są to ćwiczenia doskonalące funkcjonowania krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego na terenie działania KM PSP w Skierniewicach, przeprowadzane pod kryptonimem „Triage 2014” – wyjaśnia Mariusz Wielgosz ze skierniewickiej komendy PSP.

Celem ćwiczeń było przede wszystkim sprawdzenie możliwości prowadzenia działań ratownictwa technicznego oraz udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy przez 6 zastępów jednostek OSP zintegrowanych w krajowym systemie ratowniczo-gaśniczym i doskonalenie współdziałania różnych służb.

Oprócz strażaków, w ćwiczeniach wzięły udział trzy zespoły ratownictwa medycznego, czterech ratowników ZHP i ośmiu policjantów.

Sławomir Burzyński

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.