Trochę wiosny jesienią na spotkaniu z Elżbietą Pietrzak

Czytaj dalej
Fot. Katarzyna Michałowska
Katarzyna Michałowska

Trochę wiosny jesienią na spotkaniu z Elżbietą Pietrzak

Katarzyna Michałowska

Elżbieta Pietrzak nie jest rodowitą skierniewiczanką, ale właśnie w naszym mieście znalazła miejsce dla siebie i dla swoich wierszy. Na spotkaniu autorka promowała tomik „Trochę wiosny jesienią”.

Spotkanie autorskie poetki odbyło się 24 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Poprowadził je Łukasz Saptura. W trakcie spotkania można było kupić tomiki wierszy poetki.

Elżbieta Pietrzak pochodzi z Zawad pod Mszczonowem. To właśnie tam zaczynała swoją działalność artystyczną. Pisała pierwsze wiersze, ale poścwięciła się swojemu talentowi dopiero na emeryturze. Uczęszczała na spotkania Skierniewickiego Zrzeszenia Poetów i Niepoetów. Jej wiersz „Pieta Oborska” został wydany w zbiorze „Wiadukt” w 2011 roku.

Pani Elżbieta wydała cykl trzech tomików wierszy pod tytułem „Moje kwiaty”. Pierwszy z nich został wydany w 2011 roku. Teraz nadszedł czas na promocję czwartego, już pod inną nazwą „Trochę wiosny jesienią”.

- Tomik został wydany właściwie na wiosnę. Wydawca dopytywał, dlaczego dałam mu właśnie taki tytuł - mówi pani Elżbieta. - Każdy człowiek przechodzi w swoim życiu cztery pory roku. Zaczynamy na wiosnę. Jest to wiek młodzieńczy. Później przechodzimy lato, jesień i zimę. Lubię wszystkie pory roku, ale najbardziej boję się zimy. Wtedy będziemy od kogoś zależni i nie będziemy mogli sami się sobą zaopiekować.

Katarzyna Michałowska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

tygodnikits.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.