Truskawkowi Rodzice pomagają choremu Natankowi Szwarockiemu

Czytaj dalej
Fot. Truskawkowi Rodzice
Katarzyna Michałowska

Truskawkowi Rodzice pomagają choremu Natankowi Szwarockiemu

Katarzyna Michałowska

W niedzielę, 9 września w godzinach 10.30 i 12 w kinie Polonez odbędą się dwa przedstawienia. Aktorzy Teatru Truskawkowi Rodzice zagrają spektakl „Królowa Śniegu”. Dochód ze zbiórki zostanie przekazany na pomoc dla Natana Szwarockiego.

Oprócz występów Truskawkowych Rodziców można spodziewać się większej ilości atrakcji.

W ramach wydarzenia będzie można przejechać się motocyklem z Incognito Harley Davidson Club Skierniewice albo bryczką.

Oprócz przejażdżek organizatorzy zapraszają na malowanie buziek i kręcenie baloników. Podczas wydarzenia będzie można również przyjrzeć się sprzętowi Ochotniczej Straży Pożarnej ze Skierniewic i z Mokrej Prawej.

Nie zabraknie również smakołyków. Na uczestników będą czekać pyszne pierożki, ciasta, popcorn i inne specjały.

Pomoc dla Natanka

Dochód ze zbiórki zostanie przekazany Natankowi Szwarockiemu. Chłopiec ma 1,5 roku i choruje na SMA 1 zwaną chorobą Werdinga-Hoffmana. Jest to najcięższa postać rdzeniowego zaniku mięśni. Choroba charakteryzuje się m.in. ogólnym osłabieniem mięśni szkieletowych, ograniczoną ruchomością, niewydolnością oddechową skutkującą podatnością na infekcje układu oddechowego, problemami z przełykaniem i trawieniem. Zbierane pieniądze zostaną wykorzystane na zakup specjalistycznych ortez i pionizatora oraz rehabilitację. Potrzebna jest kwota około 26.000 zł. Możemy również wspomóc Natanka wysyłając SMS o treści POMOC 7681 na numer 75165. Koszt SMSa to 6,15 zł, z czego 5 zł trafi na konto chłopca. Pieniądze można również wpłacać na konto 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001 z tytułem Szwarocki, 7681.

Truskawkowi Rodzice

Teatr Truskawkowi Rodzice powstał w 2004 roku w Przedszkolu nr 4. Na początku mamy i jedna babcia przy współpracy z nauczycielką przedszkola wystawiały dla dzieci różne bajki.

Kilka spektakli było szczególnie ciepło przyjętych przez małych widzów. Były to m.in. „Czarownice z Łysej Góry”, „Calineczka”, „Kot w Butach”, „Jaś i Małgosia”.

Występy Truskawkowych Rodziców to dzieła sztuki. Oprócz wspaniałej gry aktorów można podziwiać własnoręcznie wykonaną scenografię, piękne stroje oraz barwną charakteryzację aktorów. Dzięki temu spektakle cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród najmłodszych. Na wydarzenie zapraszają rodzice Natanka, Magdalena Kacprzak, Truskawkowi Rodzice, Prezydent Miasta Skierniewice i kino Polonez.

Katarzyna Michałowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.