Redakcja

Trwa Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstem

Trwa Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstem
Redakcja

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym potrwa do 25 lutego. Jest to kolejna edycja akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Związana jest ona z ustanowieniem dnia 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw.

Stało się tak na mocy ustawy z 2003 roku, która wskazała na potrzebę stałego monitorowania sytuacji osób pokrzywdzonych przestępstwem oraz działań podejmowanych na rzecz poprawy ich położenia.

Obchody Tygodnia mają zwrócić uwagę na potrzeby ofiar przestępstw oraz przynieść potrzebującym skuteczną pomoc. Taką pomocą będą bezpłatne porady prawne oraz psychologiczne udzielane w sądach, prokuraturach, komendach policji, a także w siedzibach prawniczych samorządów zawodowych i organizacji pozarządowych. Porad udzielą prokuratorzy, asystenci sędziów, referendarze, adwokaci, radcowie prawni, aplikanci, psycholodzy, kuratorzy sądowi, policjanci oraz inni specjaliści.

W Komendzie Miejskiej Policji w Skierniewicach o poradę można zwrócić się do funkcjonariuszy Wydziału Dochodzeniowo -Śledczego w dni powszednie, w godz. 8-16 po uzgodnieniu telefonicznym pod nr 46 834 11 51 (sekretariat Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego).
Do 24 lutego 2019r.w ramach przedsięwzięcia „Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw” w Komendzie Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej wzorem lat ubiegłych został uruchomiony punkt konsultacyjny dla ofiar przestępstw. Do niedzieli w godzinach 09:00-12:00 w KPP będzie dyżurował policjant, który zainteresowanym będzie służył pomocą.
Więcej informacji o formach pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem można znaleźć na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości oraz na stronie www.pokrzywdzeni.gov.pl.

Redakcja

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.