Trwają przygotowania do święta kwiatów, jeszcze dziś centrum zamknięte dla ruchu

Czytaj dalej
Marcin Niklewicz

Trwają przygotowania do święta kwiatów, jeszcze dziś centrum zamknięte dla ruchu

Marcin Niklewicz

Na skierniewickim rynku i przyległych ulicach trwają przygotowania do 41. Skierniewickiego Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw. Rozpoczęło się ustawianie sceny oraz stoisk. Jeszcze dzisiaj centrum miasta zostanie zamknięte dla ruchu kołowego. Zmienionymi trasami pojadą miejskie autobusy. Ograniczenia będą obowiązywały przez cały weekend.

Z powodu święta ograniczenia w ruchu dotyczyć będą ścisłego centrum miasta, a więc przede wszystkim rynku i przyległych ulic. Samochodem nie wjedziemy na obszar ograniczany ulicami: Konstytucji 3 Maja, Wita Stwosza, Reymonta, Żwirki i Gałeckiego. Dla ruchu zamknięta zostanie również ulica Olszewskiej (dawna Zawadzkiego) oraz część ul. Pomologicznej. Tymczasowa organizacja ruchu zacznie obowiązywać już dzisiaj (piątek, 14.09) od godziny 18.

Już od piątkowego (14.09) popołudnia autobusy MZK będą kursowały inaczej. Z powodu Skierniewickiego Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw autobusy komunikacji miejskiej będą omijały ulice zamknięte dla ruchu oraz te, do których dojazd będzie ograniczony. Tymczasowe trasy będą obowiązywać od godziny 18 w piątek do północy z niedzieli na poniedziałek. W tym czasie nieczynne będą przystanki przy ulicach: Dworcowej, Jagiellońskiej, Kozietulskiego (tylko dla linii nr 3), Piłsudskiego, Prymasowskiej, Reymonta, Sobieskiego (szpital), Olszewskiej, 1 Maja (tylko dla linii nr 3).

Przystanki zastępcze zlokalizowane będą przy al. Rataja na wysokości szpitala (w kierunku centrum) oraz przy wjeździe na wiadukt (w kierunku oś. Widok) i na ul. Kopernika/róg Mszczonowskiej dla linii nr 6 (kierunek Trzcińska), 7 i 10 (po obu stronach). Autobusy będą zatrzymywać się na wszystkich przystankach znajdujących się na trasie objazdu.

Dodatkowo w sobotę (godz. 23.30) i niedzielę (godz. 22) uruchomione zostaną dwie linie SK2 i SK4, odwożące mieszkańców po ostatnim koncercie do osiedli na Zadębiu, Makowskiej, Widoku i Rawce.

Autobusy linii SK2 pojadą ulicami: Mszczonowska/Rawska - Batorego - pl. Jana Pawła II - Zadębie - Lipowa - Poniatowskiego - Makowska. Trasa przejazdu linii SK4: Mszczonowska/Rawska - Mszczonowska/Rondo - Al. Rataja - Szarych Szeregów - Skłodowskiej - Fabryczna - Domarasiewicza - św. M. M. Kolbe. W weekend w autobusach komunikacji miejskiej nie obowiązują bilety na przejazd. Szczegółowe informacje wraz z trasami objazdów są dostępne na stronie internetowej MZK w Skierniewicach.

Marcin Niklewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.