Trzech kierujących przekroczyło dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w powiecie skierniewickim

Czytaj dalej
Fot. Archiwum
Redakcja

Trzech kierujących przekroczyło dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w powiecie skierniewickim

Redakcja

Policjanci z ruchu drogowego ze skierniewickiej komendy w ciągu trzech dni ujawnili trzech kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Za takie naruszenia grożą poważne konsekwencje - nie tylko wysoki mandat, ale i zatrzymanie prawa jazdy.

28 grudnia 2018 roku policjanci ruchu drogowego w ramach prowadzonych działań ujawnili podczas kontroli drogowych trzech kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. 36-letni Warszawianin 28 grudnia jechał z prędkością 103 km/h przez Słupię Gaj, a 41-letni łodzianin jechał tą samą miejscowością z prędkością 113 km/h,. Później 50-letni mieszkaniec Rawy Mazowieckiej w Strzybodze, przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 58 km/h. Za takie wykroczenia konsekwencją jest nie tylko wysoki mandat, ale też zatrzymanie prawa jazdy na trzy miesiące.

Policja przypomina, że zgodnie z przepisami ruchu drogowego w przypadku przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h, policjant ujawniający takie wykroczenie zatrzymuje kierowcy prawo jazdy już w trakcie prowadzonej kontroli drogowej. Po przesłaniu go do organu wydającego zostaje wydana decyzja administracyjna skutkująca zatrzymaniem tego dokumentu za pierwszym razem na 3 miesiące.

Redakcja

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.