Tymczasowy areszt dla 37-latka ze Skierniewic

Czytaj dalej
KMP w Skierniewicach

Tymczasowy areszt dla 37-latka ze Skierniewic

KMP w Skierniewicach

Sąd Rejonowy w Skierniewicach zastosował tymczasowe aresztowanie wobec 37-latka podejrzanego o usiłowanie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Do zdarzenia doszło 2 lutego około godz. 18:30 w sklepie spożywczo-monopolowym przy ul. Kościuszki w Skierniewicach.

Dyżurny skierniewickiej komendy otrzymał zgłoszenie telefoniczne od zdenerwowanego właściciela sklepu, że nieznany mężczyzna grożąc nożami zażądał od niego wydania pieniędzy.

Pokrzywdzony zaczął krzyczeć, że sklep jest monitorowany, co spłoszyło sprawcę. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol. Policjanci w rozmowie ze zgłaszających zebrali informacje o mężczyźnie usiłującym dokonać rozboju, przejrzeli monitoring i natychmiast rozpoczęli poszukiwania.

Godzinę później na jednej z ulic Skierniewicach zauważyli podejrzewanego wyglądem przypominającego sprawcę. 37-latek został doprowadzony do komendy. Był nietrzeźwy, badanie wykazało w jego organizmie ponad 3,5 promila alkoholu. Następnego dnia usłyszał zarzut usiłowania dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, do którego się przyznał. 37-latek był notowany również za inne przestępstwa, w tym za kradzieże i kradzieże z włamaniem.

Sąd Rejonowy w Skierniewicach wobec podejrzanego zastosował tymczasowe aresztowanie na 3 miesiące. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

KMP w Skierniewicach

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.