Uchwalono budżet Skierniewic na 2016 rok

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Dzik
Roman Bednarek

Uchwalono budżet Skierniewic na 2016 rok

Roman Bednarek

Nikt nie zabrał głosu w sprawie budżetu miasta na 2016 rok - najważniejszej uchwały, podejmowanej każdego roku przez radę miasta.

Głównym punktem przedświątecznej sesji rady miasta było uchwalenie budżetu na 2016 r., chociaż mogło się wydawać, że radni głosują nad przyjęciem niewiele znaczącej uchwały. Nie padło bowiem z ich strony ani jedno pytanie dotyczące budżetu, nie mówiąc już o krytycznych uwagach. Jak przekazywali niektórzy radni, dyskusji nad projektem budżetu nie było także podczas posiedzeń komisji.

- Trochę mnie to zdziwiło, bo zwykle budżet miasta był przedmiotem burzliwych dyskusji i wymiany myśli - stwierdził radny Adam Stanecki.

Tymczasem gdy przewodniczący rady miasta Andrzej Melon zapytał, czy ktoś chce zabrać głos w sprawie budżetu, na sali zapadła cisza.

Większością głosów uchwalono budżet, w którym po stronie dochodów zapisano w sumie 190.833.188,77 zł. Wydatki w natomiast w 2016 r. mają wynieść 209.579.724 zł. Deficyt budżetowy wyniesie zatem 18.746.535,23 zł. Ma on być pokryty przez zaciągnięte kredyty i pożyczki.

Radni podjęli także uchwałę, która zmieniła uchwałę z listopada w sprawie stawek opłat targowych. Zmiana polegała na zwolnieniu z opłaty stoisk gastronomicznych. Stało się to zgodnie z sugestią Regionalnej Izby Obrachunkowej, zdaniem której opłaty powinny być pobierane jedynie od osób sprzedających towary, zaś stoisko gastronomiczne świadczy usługę.

Kolejna uchwała dotyczyła wniesienia do nowej spółki OSiR wkładu pieniężnego w wysokości 100 tys. zł. Pieniądze te mają być przeznaczone na opłacenie między innymi spraw formalnych, związanych z tworzeniem spółki. Uchwalono również sprzedaż spółce Wod-Kan części kanalizacji deszczowej na terenie miasta o wartości 3 mln 88 tys. zł.

Radni uchylili też uchwałę o przystąpieniu do sporządzenia planu zagospodarowania przestrzennego fragmentu miasta pomiędzy ul. Sosnową i Zwierzyniecką oraz linią kolejową Warszawa-Katowice i granicą miasta.

Roman Bednarek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.