Uczniowie SP nr 2 w Skierniewicach wzięli udział w Marszu Żywych w obozie w Oświęcimiu

Czytaj dalej
Fot. SP nr 2
SP nr 2 w Skierniewicach

Uczniowie SP nr 2 w Skierniewicach wzięli udział w Marszu Żywych w obozie w Oświęcimiu

SP nr 2 w Skierniewicach

Uczniowie SP nr 2 w Skierniewicach wzięli udział w Marszu Żywych w obozie w Oświęcimiu. 12 kwietnia na terenie byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz odbył się po raz 30. Marsz Żywych.  W tej niezwykłej uroczystości w tym roku mieli zaszczyt wziąć udział uczniowie klas II oddziałów gimnazjalnych przy Szkole Podstawowej nr 2 w Skierniewicach.

Pomysłodawczynią i głównym organizatorem wycieczki była pani Dorota Bodera-Czechowska przy wsparciu nauczycielek pani Doroty Orłowskiej i pani Agnieszki Jelonek-Krupińskiej.

Mimo przerażającej historii holokaustu na Marszu panowała niezwykle ciepła i serdeczna atmosfera. Uczniowie mieli możliwość poznania ludzi z całego świata, wymienić się znaczkami i flagami swoich krajów a nawet zawrzeć nowe znajomości.

Marsz Żywych na wszystkich wywarł ogromne wrażenie, uczniowie mogli się przekonać do jakiej tragedii może doprowadzić rasizm i nietolerancja. Większość uczniów zadeklarowała, że pojedzie na kolejny Marsz Żywych już za rok.

Wycieczka do Oświęcimia zostało zorganizowane dzięki wsparciu Ministerstwa Edukacji Narodowej, które sfinansowało koszty przejazdu.

Duże podziękowania kierujemy do Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Miasta Skierniewice za ufundowanie koszulek dla uczestników Marszu.

SP nr 2 w Skierniewicach

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.