Uczniowie ZSP nr 1 w Łowiczu rywalizowali w konkursie wiedzy o Józefie Chełmońskim [ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Fot. Konrad Bakalarski
Rafał Klepczarek

Uczniowie ZSP nr 1 w Łowiczu rywalizowali w konkursie wiedzy o Józefie Chełmońskim [ZDJĘCIA]

Rafał Klepczarek

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. 10 Pułku Piechoty odbył się konkurs z okazji 170. rocznicy urodzin Józefa Chełmońskiego (1849-1914), pochodzącego spod Łowicza słynnego malarza-realisty. Rywalizowali w nim uczniowie wszystkich klas technikum i branżowej szkoły ZSP nr 1.

Każdą klasę reprezentował trzyosobowy zespół. Konkurs przeprowadzony został w formie odpowiedzi ustnych na wylosowane zestawy pytań.

- „Gdzie leży i jaką nazwę nosi obecnie wieś, w której urodził się J. Chełmoński?”, „Do jakich szkół uczęszczał w młodości artysta?”, „Dlaczego Józef Chełmoński w 1889 r. opuszcza dom, w którym mieszka jego rodzina i przeprowadza się do Kuklówki? Jak wyglądają ostatnie lata życia malarza?” - to przykładowe pytania, na które odpowiadali uczestnicy. Młodzież musiała również podać tytuł wskazanego obrazu.

Poprawność odpowiedzi oceniała komisja w składzie: kierownik szkolenia praktycznego- Piotr Słoma (przewodniczący) oraz nauczycielki: Iwona Więsek i Małgorzata Ogonowska. Komisja nie miała łatwego zadania, ponieważ poziom wiedzy finalistów był bardzo wysoki. Najlepsi okazali się uczniowie klasy drugiej technikum informatycznego, mechatronicznego i elektrycznego: Patrycja Kawecka, Klaudia Korejwo i Mateusz Gładki.

Drugie miejsce zajęli uczniowie klasy trzeciej technikum kształcącego w zawodach: mechanik, informatyk oraz elektryk: Kuba Okraska, Marcel Filipiak i Kamil Drężek.

Natomiast miejsce trzecie przypadło w udziale młodzieży z klasy trzeciej technikum kształcącego w zawodach: mechatronik i technik pojazdów samochodowych, którą reprezentowali: Hubert Markiewicz i Damian Pietrzak.

Konkurs przygotowała i przeprowadziła polonistka Iwona Więsek przy wsparciu Marioli Milczarek i Małgorzaty Ogonowskiej.

Rafał Klepczarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.