Uczniowie ZSP nr 1 w Łowiczu szkolą się w Łodzi (Zdjęcia)

Czytaj dalej
Fot. Archiwum
Rafał Klepczarek

Uczniowie ZSP nr 1 w Łowiczu szkolą się w Łodzi (Zdjęcia)

Rafał Klepczarek

Uczniowie ZSP nr 1 biorą udział w zajęciach na Politechnice Łódzkiej. Jest część projektu pod nazwą „ Rozwijanie kompetencji zawodowych w branży mechatronicznej i samochodowej wśród uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Łowiczu”.

Justyna Grzywacz – Ciupińska szkoli siedmioosobową grupę uczniów w zakresie montażu i eksploatacji urządzeń mechatronicznych. Tematyka pierwszych spotkań dotyczyła zapoznania się z elementami pneumatycznymi i elektropneumatycznymi takimi jak zawory pneumatyczne i elektryczne, siłowniki mono i bistabilne, czujniki analogowe i cyfrowe stosowanymi w układach sterowania.

Grupa uczestniczyła również w zajęciach na Wydziale Mechanicznym Politechniki Łódzkiej . Zajęcia odbywały się w laboratorium obrabiarek sterowanych numerycznie, gdzie uczniowie poznali ich budowę, sposoby mocowania narzędzi i podstawy programowania tokarki i frezarki CNC. Zajęcia prowadził mgr inż. Piotr Zawadzki

Zajęcia dla grupy uczniów kształcących się w zawodach samochodowych prowadził natomiast Marcin Szczepanik. Pierwsze zajęcia miały na celu zapoznanie się z wyposażeniem warsztatów samochodowych i pracowni pojazdów samochodowych. W ramach prac praktycznych młodzież dokonywała wymiany oraz wyważania kół samochodowych.

- Zajęcia odbywać się będą cyklicznie – informuje Małgorzata Bolimowska z ponadgimnazjalnej jedynki. - Dla każdej grupy przygotowane jest 30 godzin zajęć podwyższających umiejętności w zawodzie.

Rafał Klepczarek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

tygodnikits.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.