Roman Bednarek

Umowa na budowę wiaduktu podpisana. W lutym ma być zamknięty przejazd

Umowę podpisał przedstawiciel spółki Skanska Krzysztof Jelonek, prezydent Krzysztof Jażdżyk oraz przedstawiciel PKP PLK Fot. Roman Bednarek Umowę podpisał przedstawiciel spółki Skanska Krzysztof Jelonek, prezydent Krzysztof Jażdżyk oraz przedstawiciel PKP PLK
Roman Bednarek

W poniedziałek została podpisana umowa na budowę wiaduktu w ciągu ulicy Piłsudskiego i Zwierzynieckiej pomiędzy miastem Skierniewice i PKP PLK a wykonawcą, czyli spółką Skanska. Obecny był również minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Przetarg na wykonanie inwestycji wygrała spółka Skanska, która zrobi ją za ponad 37,1 mln zł brutto. Część kosztów w wysokości ponas 2,6 mln zł pokryje PKP Polskie Linie Kolejowe. Pozostałe koszty przypadną w udziale miastu, które otrzymało na to zadanie dofinansowanie w wysokości 32 mln zł. Nie oznacza to jednak, że dofinansowanie w całości pokryje część kosztów przypadających miastu, bo umowa na dofinansowanie przewiduje, iż pokryje ono połowę kosztów budowy. Z dotacji pozostanie zatem kilkanaście milionów zł, których miasto jednak nie musi zwracać, pod warunkiem, że wykorzysta je na inną inwestycję drogową w mieście.

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł tygodniowo.

    już od
    2,46
    /tydzień
Roman Bednarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.