Urząd jednak się nie przeniesie do CKU

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Burzyński
Sławomir Burzyński

Urząd jednak się nie przeniesie do CKU

Sławomir Burzyński

Zapowiedzi o przeprowadzce urzędu miasta do dawnego budynku CKU okazały się przedwczesne. Nie przeprowadzają się również strażnicy miejscy.

Straż miejska była już na walizkach. Choć do obecnej siedziby w Centrum Kultury i Sztuki przy ul. Reymonta wprowadzono się w 2014 roku, tej wiosny planowano kolejną przeprowadzkę - do gmachu przy al. Niepodległości, po dawnym Centrum Kształcenia Ustawicznego. Prezydent miasta zapowiadał też przeniesienie tam większości wydziałów urzędu. Obecnie te wszystkie plany odwołano.

- Budynek CKU okazał się dla nas za mały. Urząd potrzebuje co najmniej 3,5 tysiąca metrów kwadratowych, a w CKU łącznie z piwnicami jest około 2,5 tysiąca metrów - wyjaśnia prezydent Krzysztof Jażdżyk.

Wszystko wskazuje na to, że budynek CKU zostanie wystawiony na sprzedaż i dlatego zrezygnowano z przeniesienia tam strażników miejskich. Obecnie władze samorządowe skłaniają się ku temu, by etapami rozbudować sam ratusz (kilka lat temu planował to już poprzedni prezydent miasta). Pieniądze na rozbudowę mogłyby pochodzić między innymi właśnie ze sprzedaży budynku CKU.

Natomiast strażnicy mają znaleźć siedzibę w jednym z budynków dawnych koszar przy ulicy Batorego.

Z ostatniej chwili:
Mieszcząca się w CKU filia nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej będzie zlikwidowana. Więcej w kolejnym numerze "ITS".

Sławomir Burzyński

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.