Urząd w sieci, czyli wdrażanie kolejnych usług elektronicznych

Czytaj dalej
nik

Urząd w sieci, czyli wdrażanie kolejnych usług elektronicznych

nik

Usprawnienie przepływu dokumentów i informacji pomiędzy petentami a urzędnikami to podstawowy cel realizowanego przez skierniewicki magistrat projektu rozwoju e-usług. Na spotkanie informacyjne przybyło kilkudziesięciu mieszkańców.

Projekt „Wdrożenie technologii teleinformatycznych, rozwój infrastruktury informacji przestrzennej oraz świadczenie e-usług publicznych w mieście Skierniewice” realizowany jest przez firmy GIAP oraz Asseco Data Systems. Jego koszt zamyka się w kwocie 2 mln złotych, z czego około 1,4 mln złotych stanowi pozyskane przez miasto dofinansowanie. Całość ma objąć system Elektronicznego Zarządzania Dokumentami, zbudowanie 20 nowych e-usług oraz szkolenia.
O szczegółach można było usłyszeć podczas wtorkowego spotkania informacyjnego w skierniewickim muzeum, które poprowadziły przedstawicielki realizujących projekt firm.
Projekt zakłada utworzenie portalu mapowego oraz e-usług wraz z wizualizacją obiektów. Ma obejmować informacje z zakresu planowania przestrzennego, m.in. plany zagospodarowania przestrzennego, dane związane z infrastrukturą, kierunki zagospodarowania, ale też informacje o inwestycjach gminnych i ofercie inwestycyjnej, a nawet umożliwiać zgłoszenie drogą elektroniczną problemów (np. awaria oświetlenia ulicznego czy uszkodzona ławka). Przede wszystkim jednak ma usprawnić załatwianie spraw w urzędzie - poprzez uproszczenie i ujednolicenie rejestrów dokumentów i usprawnienie ich obiegu.

nik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.