Urzędnicy o placu zabaw w Skierniewicach

Czytaj dalej
Magdalena Grajnert

Urzędnicy o placu zabaw w Skierniewicach

Magdalena Grajnert

Prezentujemy w całości zadane pytania i otrzymane odpowiedzi, jakie uzyskaliśmy z biura prasowego Urzędu Miasta Skierniewice.

1. Dlaczego toaleta jest płatna?

Toaleta jest dostępna dla mieszkańców za darmo. Faktycznie zamek do toalety jest wyposażony w system umożliwiający pobór opłat, jednak to rozwiązanie nie jest wykorzystywane. Każdy może więc z niej korzystać bez ograniczeń.

2. Dlaczego nie ma do niej zejścia na wprost?

Co do braku zejścia na wprost, jest to faktycznie związane z uzgodnieniami z konserwatorem. Jeżeli pojawią się wnioski, żeby przebudować ciągi komunikacyjne prowadzące do tego miejsca, taka możliwość będzie oczywiście rozpatrywana.

3. Z jakiego powodu nie ma w WC bieżącej wody?

Faktycznie taki problem wystąpił i związany był z funkcjonowaniem fotokomórki, która uruchamia wodę z kranu. Jeśli chodzi o szczegóły techniczne, pojawiły się drobne problemy z rodzajem zasilania tejże fotokomórki. Problem ma być wyeliminowany w trybie pilnym.

4. Co się dzieje z podłożem placu, dlaczego część została wymieniona? Skąd plamy na nawierzchni po tak krótkim czasie użytkowania?

Estetyka tego obiektu jest bardzo ważna. Przebarwienia mogą faktycznie występować do momentu, kiedy cała nawierzchnia "dojdzie do koloru". Taki proces może trwać nawet 14 dni, więc trzeba uzbroić się w cierpliwość. Granulat, który jest położony na nawierzchni pochodzi z tej samej fabryki, ma ten sam odcień, więc nie powinno być problemu z kolorem.

5. Czemu służy odgrodzenie części placu taśmami, kiedy zostanie zdjęte?
Ogrodzenie taśmami związane było z dodatkowymi pracami na nawierzchni placu. Jeżeli granulat będzie już gotowy do użytku, taśmy zostaną usunięte. Powinno to się stać lada moment.

6. W jaki sposób kontrolowany jest plac zabaw, tzn. jak często ktoś sprawdza, czy pod wpływem intensywnego użytkowania urządzeń nie ujawniły się usterki?

Odnośnie kontroli można spojrzeć na ten temat z dwóch perspektyw. Po pierwsze przez okres trwania gwarancji, raz do roku będzie odbywał się kompleksowy przegląd gwarancyjny obiektu. Będą go dokonywali zarówno pracownicy Zakładu Utrzymania Miasta, jak i przedstawiciele Wydziału Inwestycji Kubaturowych. Co oczywiste, jeden taki przegląd w roku to zbyt mało. Na bieżąco placem i toaletą zajmują się więc pracownicy, którzy opiekują się całym parkiem. Te osoby są już zobowiązane do tego i mają stale reagować na wszystkie pojawiające się problemy.

7. Czy planowane jest zainstalowanie tam monitoringu i oświetlenia?

Monitoring i oświetlenie to nadal kwestia otwarta. Będziemy przyglądali się temu jak funkcjonuje plac i jakie rozwiązania są tam jeszcze potrzebne. Jeżeli będą pojawiały się głosy, że teren trzeba doświetlić, takie zadanie na pewno będzie podjęte.

Magdalena Grajnert

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.