Utrudnienia w ruchu kołowym na łowickich osiedlach

Czytaj dalej
Fot. Rafał Klepczarek
Rafał Klepczarek

Utrudnienia w ruchu kołowym na łowickich osiedlach

Rafał Klepczarek

Skierniewicka firma Wikam 13 kwietnia rozpoczęła prace związane z wymianą starej nawierzchni asfaltowej na os Dąbrowskiego w Łowiczu. Obecnie zrywany jest asfalt od ul. Ułańskiej do tzw. rampy.

Prace zlecone Wikam przez Łowicką Spółdzielnię Mieszkaniową wyceniono na 105 tys. zł. Zostaną one zakończone najpóźniej do wakacji i obejmą także budowę niewielkiej zatoczki parkingowej w rejonie sklepu Lewiatan.
Wymiana dziurawego asfaltu trwa także na os. Bratkowice. Kutnowska firma Trakt brukuje tam osiedlowe uliczki w rejonie bloków nr 21, 23 i 24. Inwestycja warta 318 tys. zł zakończy się do 31 sierpnia. Taki sam termin zakończenia prac wyznaczony został przez ŁSM w przypadku przebudowy parkingu w sąsiedztwie bloków nr 9 i 12. Trakt Kutno zainkasuje za te prace dodatkowe 337 tys. zł.
Z kolei Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno-Drogowych w Łowiczu prowadzi wymianę popękanego asfaltu przy bloku nr 1 na os. Marii Konopnickiej. Inwestycja warta 35 tys. zł zakończy się w do początku czerwca.
ŁSM przymierza się także do przebudowy asfaltowego boiska między blokami nr 13 i 10 na os. Bratkowice. Jeszcze w tym roku zyska ono sztuczną nawierzchnię i zostanie ogrodzone. Mamy jednak złą informację dla młodych piłkarzy. Obiekt sportowy zostanie przebudowany z myślą o fanach siatkówki i koszykówki, a nie piłki nożnej.

Rafał Klepczarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.