Zuzanna Gawałkiewicz

W kapciach na miejski bruk w Bolimowie nie wyjdziesz...

Od stycznia 2022 r. wójt Linart (na pierwszym planie) stanie się burmistrzem. Co zmiana statusu miejscowości zmieni dla mieszkańców? Fot. UG Bolimów Od stycznia 2022 r. wójt Linart (na pierwszym planie) stanie się burmistrzem. Co zmiana statusu miejscowości zmieni dla mieszkańców?
Zuzanna Gawałkiewicz

Wyobraźmy sobie taką sytuację: plenerowa impreza sylwestrowa, rynek małej miejscowości, pod sceną bawią się ludzie. Wybija północ, strzelają korki od szampana i panowie w strojach wieczorowych przy wjeździe do osady z pompą stawiają nowy witacz o treści „Miasto Bolimów wita”. To nie jest wspomnienie. Wybiegamy myślą w przyszłość. Już prawie pewne, że z początkiem przyszłego roku Bolimów - wieś licząca około tysiąca mieszkańców - stanie się znowu miastem.

W „Projekcie rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustalenia granic niektórych gmin i miast oraz nadania niektórym miejscowościom statusu miasta”, które wejdzie w życie 1 stycznia 2022 roku Bolimów został wymieniony jako jedna z 10 miejscowości, którym zostaną nadane, lub przywrócone prawa miejskie.

Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł tygodniowo.

    już od
    2,46
    /tydzień
Zuzanna Gawałkiewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.