W Łowiczu do egzaminu przystąpiło 260 gimnazjalistów

Czytaj dalej
Fot. Rafał Klepczarek
Rafał Klepczarek

W Łowiczu do egzaminu przystąpiło 260 gimnazjalistów

Rafał Klepczarek

W dniach 19 - 21 kwietnia 2017 r. w Łowiczu, jak i w całej Polsce, odbywają się egzaminy gimnazjalne. Uczniowie ostatniej klasy gimnazjum przystąpili w środę, 19 kwietnia o godzinie 9 do napisania egzaminu z historii i wiedzy o społeczeństwie. O godzinie 11, po krótkiej przerwie, rozpocznie się egzamin z języka polskiego. Oba sprawdziany potrwają 90 minut.

- W Łowiczu do środowego egzaminu przystąpi 260 gimnazjalistów (Gim.1 – 47; Gim. 2 – 130, Gim. 3 – 44; Gim. 4 – 39 – przyp. red.), dla których jest to jednoznaczne z ukończeniem nauki w gimnazjum – informuje Małgorzata Nowak, naczelnik wydziału spraw społecznych łowickiego ratusza. - Wynik egzaminu będzie warunkował o przyjęciu ucznia do wybranej szkoły średniej. Im wyższy wynik egzaminu, tym lepszą szkołę może wybrać uczeń.

W przypadku uczniów, którym przysługuje dostosowanie warunków przeprowadzania egzaminu gimnazjalnego, czas pracy z poszczególnymi arkuszami może zostać przedłużony:
• o 20 minut – w przypadku historii i wiedzy o społeczeństwie, przedmiotów przyrodniczych oraz języka obcego na poziomie podstawowym;
• o 30 minut –w przypadku języka obcego na poziomie rozszerzonym oraz
• o 45 minut –w przypadku języka polskiego i matematyki.

W 2017 r. do egzaminu gimnazjalnego zostało zgłoszonych ponad 349 tys. uczniów z prawie 7 tys. szkół, którzy rozwiążą zadania w ponad 2 040 000 arkuszach. Na tegoroczny egzamin gimnazjalny Centralna Komisja Egzaminacyjna we współpracy z okręgowymi komisjami egzaminacyjnymi przygotowała 197 różnego rodzaju arkuszy, w tym:
• 95 arkuszy z historii i wiedzy o społeczeństwie, języka polskiego, przedmiotów przyrodniczych i matematyki w języku polskim i litewskim oraz • 102 arkusze i 45 płyt z języków obcych nowożytnych.

W czwartek gimnazjaliści będą pisali biologię, chemię, fizykę, geografię oraz matematykę; w piątek zaś - język obcy na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

Rafał Klepczarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.