W Łowiczu odbędzie się I Triennale Wycinanki Ludowej Województwa Łódzkiego

Czytaj dalej
Fot. Muzeum w Łowiczu
nik

W Łowiczu odbędzie się I Triennale Wycinanki Ludowej Województwa Łódzkiego

nik

Ochrona i upowszechnianie zanikającego zjawiska, jakim jest wycinkarstwo - to główne założenie przedsięwzięcia, organizowanego przez Muzeum w Łowiczu.

I Triennale Wycinanki Ludowej Województwa Łódzkiego to przedsięwzięcie integrujące i aktywizujące profesjonalistów - twórców, artystów, muzealników i odbiorców sztuki ludowej. Inicjatywa uzyskała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Kultura Ludowa i Tradycyjna.
Partnerami projektu są Łódzki Dom Kultury, Fundacja Cepelia Polska Sztuka i Rękodzieło oraz muzea: Muzeum Regionalne w Brzezinach, Muzeum Regionalne w Opocznie, Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim, Muzeum Regionalne im. S. Sankowskiego w Radomsku, Muzeum Ziemi Rawskiej w Rawie Mazowieckiej, Muzeum Okręgowe w Sieradzu, Muzeum w Tomaszowie Mazowieckim im. A. hr. Ostrowskiego, Muzeum Ziemi Wieluńskiej w Wieluniu.
Projekt zakłada zorganizowanie konkursu, wystawy pokonkursowej oraz sesji międzymuzealnej.
- Triennale w założeniu odbywające się co 3 lata będzie narzędziem do ochrony i upowszechniania zanikającego zjawiska jakim jest wycinankarstwo. Mamy nadzieję, że na stałe wpisze się ono w kalendarz wydarzeń kulturalnych województwa łódzkiego - informuje Magdalena Bartosiewicz, kustosz Muzeum w Łowiczu.
Konkurs ma charakter otwarty. Prace konkursowe będą przyjmowane od 1 do 30 września br. (regulamin dostępny jest na stronie www.muzeumlowicz.pl).
Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się podczas wernisażu wystawy pokonkursowej w Muzeum w Łowiczu w listopadzie 2019 r. Prace nagrodzone oraz wytypowane przez organizatora prace nienagrodzone zaprezentowane zostaną na wystawie pokonkursowej w 2019 r. w Muzeum w Łowiczu oraz w 2020 r. na wystawach w wybranych instytucjach wspierających.

nik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.