W Łowiczu oddanych zostanie 96 mieszkań w ramach rządowego programu

Czytaj dalej
Fot. PFR Nieruchomości
Natalia Zwolińska

W Łowiczu oddanych zostanie 96 mieszkań w ramach rządowego programu

Natalia Zwolińska

Trwa budowa 96 mieszkań przy ul. Krudowskiego w Łowiczu. Inwestycja jest realizowana w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego.

Na placu budowy położonym w rejonie ul. Krudowskiego, Grunwaldzkiej i Grzmot–Skotnickiego trwa budowa 3 trzypiętrowych budynków o prostej bryle. Wszystkie osiągnęły stan surowy zamknięty. Zakończono prace związane z układaniem instalacji elektrycznych oraz termoizolację budynków. Finalizowane jest układanie instalacji sanitarnych podposadzkowych oraz tynków i posadzek.
Budowa osiedla, która ruszyła niespełna rok temu, ma zakończyć się w czwartym kwartale 2021 roku. Jeszcze w drugim kwartale tego roku ma ruszyć nabór do powstających mieszkań. Przyszli najemcy będą mieli do dyspozycji 96 lokali o średnim metrażu przekraczającym 50 mkw. Najwięcej będzie tych dwu – trzypokojowych stanowiących niemal 90 % wszystkich oferowanych mieszkań.
Nabór będzie składał się z dwóch etapów. Pierwszy przeprowadzi łowicki samorząd w oparciu o kryteria pierwszeństwa przyjęte przez Radę Miejską w Łowiczu. Zgodnie z jej zapisami, na dodatkowe punkty mogą liczyć rodziny z dziećmi, osoby, które nie posiadają prawa własności do domu mieszkania, rozliczający się z podatku dochodowego w Łowiczu, młodzi, poniżej 35 roku życia oraz seniorzy powyżej 65 roku życia.

Natalia Zwolińska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.