W Łowiczu oddanych zostanie 96 mieszkań w ramach rządowego programu

Czytaj dalej
Fot. PFR Nieruchomości
Natalia Zwolińska

W Łowiczu oddanych zostanie 96 mieszkań w ramach rządowego programu

Natalia Zwolińska

Trwa budowa 96 mieszkań przy ul. Krudowskiego w Łowiczu. Inwestycja jest realizowana w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego.

Na placu budowy położonym w rejonie ul. Krudowskiego, Grunwaldzkiej i Grzmot–Skotnickiego trwa budowa 3 trzypiętrowych budynków o prostej bryle. Wszystkie osiągnęły stan surowy zamknięty. Zakończono prace związane z układaniem instalacji elektrycznych oraz termoizolację budynków. Finalizowane jest układanie instalacji sanitarnych podposadzkowych oraz tynków i posadzek.
Budowa osiedla, która ruszyła niespełna rok temu, ma zakończyć się w czwartym kwartale 2021 roku. Jeszcze w drugim kwartale tego roku ma ruszyć nabór do powstających mieszkań. Przyszli najemcy będą mieli do dyspozycji 96 lokali o średnim metrażu przekraczającym 50 mkw. Najwięcej będzie tych dwu – trzypokojowych stanowiących niemal 90 % wszystkich oferowanych mieszkań.
Nabór będzie składał się z dwóch etapów. Pierwszy przeprowadzi łowicki samorząd w oparciu o kryteria pierwszeństwa przyjęte przez Radę Miejską w Łowiczu. Zgodnie z jej zapisami, na dodatkowe punkty mogą liczyć rodziny z dziećmi, osoby, które nie posiadają prawa własności do domu mieszkania, rozliczający się z podatku dochodowego w Łowiczu, młodzi, poniżej 35 roku życia oraz seniorzy powyżej 65 roku życia.

Natalia Zwolińska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.