Wojciech Kubik

W Łowiczu zamierzają kształcić techników programistów

W Łowiczu zamierzają kształcić techników programistów
Wojciech Kubik

Techników programistów zamierza kształcić od nowego roku szkolnego Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2w Łowiczu. Będzie to uzupełnienie dotychczasowej oferty edukacyjnej łowickiej placówki.

Szkoły średnie zaczynają wyścig w walce o nowych uczniów i starają się ich przyciągnąć jak najbardziej atrakcyjnymi ofertami. Wyjątkiem nie jest Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 Centrum Kształcenia Zawodowego im. Tadeusza Kościuszki. Placówka chce przyciągnąć do siebie osoby chcące związać swą przyszłość z programowaniem.

- Kierunek ten to prawdziwa gratka dla osób ambitnych, które chcą się rozwijać. Praca marzeń, bo daje duże pieniądze, szerokie możliwości rozwoju i mnóstwo ofert pracy, w tym również możliwość zatrudnienia zdalnego - informują w szkole.

Uczniowie, którzy zdecydują się wybrać ten kierunek kształcenia, będą zdobywać wiedzę i umiejętności pozwalające tworzyć strony i aplikacje internetowe, desktopowe oraz mobilne, jak również organizować bazy danych.

Nowy kierunek będzie tylko uzupełnieniem już istniejącej oferty, w której skład wchodzą między innymi: technik informatyk, technik agrobiznesu, technik logistyk, technik technologii żywności, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, technik inżynierii środowiska i melioracji.

Wojciech Kubik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.