Roman Bednarek

W mieście brakuje wody. Winne upały i brak deszczu

Spółka Wod-Kan buduje nową studnię na terenie Stacji Uzdatniania Wody przy ul. Waryńskiego. Sytuacja powinna się zatem poprawić, ale dopiero w paźdz Fot. Archiwum Spółka Wod-Kan buduje nową studnię na terenie Stacji Uzdatniania Wody przy ul. Waryńskiego. Sytuacja powinna się zatem poprawić, ale dopiero w październiku
Roman Bednarek

Formalnie lato jeszcze się nie zaczęło, a w mieście już zaczyna brakować wody. Winę za to ponoszą wysokie temperatury powietrza i chroniczny - od pewnego czasu - brak deszczu. Sytuacja może się poprawić po wybudowaniu dodatkowej studni, ale dopiero jesienią.

Pierwsi zareagowali mieszkańcy bloku komunalnego przy ul. Sobieskiego 16K, gdzie już od prawie dwóch tygodni brakuje wody.

- Wody albo nie ma albo jest tak niskie ciśnienie, że niewielki garnek napełnia się przez 15 minut - mówi pani Elżbieta, mieszkanka budynku przy ul. Sobieskiego. - Bywa też tak, że wody nie ma w ogóle przez jakiś czas, a później leci brązowa i nie nadaje się do użytku. Zgłaszaliśmy sprawę do Zakładu Gospodarki Komunalnej oraz Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Wod-Kan, ale wszyscy rozkładają ręce i mówią, że nic nie da się z tym zrobić.

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł tygodniowo.

    już od
    2,46
    /tydzień
Roman Bednarek

dziennikarz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.