W Skierniewicach nie myślą o strefie kibica

Czytaj dalej
Fot. Archiwum
Bartosz Nowakowski

W Skierniewicach nie myślą o strefie kibica

Bartosz Nowakowski

Skierniewiczanin obejrzy Euro prawdopodobnie przed TV.

Za 35 dni we Francji rozpoczną się finały piłkarskich mistrzostw Europy. Nad Sekwanę wybiera się reprezentacja Polski, a kibice już nie mogą doczekać się pierwszego gwizdka. Cztery lata temu, podczas czempionatu w Polsce i na Ukrainie, furorę robiły strefy kibica, w których sympatycy futbolu wspólnie przeżywali mecze.

Sprawdziliśmy, czy lokalni kibice w tym roku mogą liczyć na strefy kibica w swoich miastach.

W Rawie i Łowiczu strefy będą
Pod koniec kwietnia na łamach naszej gazety informowaliśmy, że w Rawie Mazowieckiej powstanie strefa kibica. Pomysłodawcą jest Mariusz Kozłowski, który zgłosił inicjatywę do urzędu miasta. Sam burmistrz przychylnie patrzy na sprawę i jest w pełni za taką integracją rawian.

Strefa kibica miałaby powstać nad zalewem Tatar, ale na razie wszystkie szczegóły są jeszcze ustalane. W każdym razie będzie to debiut Rawy Mazowieckiej w tej materii.

Doświadczenie w organizowaniu takich miejsc ma już Łowicz, który w 2012 roku jako jedyny w regionie zorganizował strefę kibica.

Podczas tegorocznych mistrzostw będzie podobnie. Strefa będzie zlokalizowana w muszli koncertowej na łowickich błoniach.

W Skierniewicach inne priorytety
W Skierniewicach na razie temat nie jest priorytetem. Choć Ewa Milczarek, prezes OSiR Skierniewice, na początku roku - tuż po objęciu nowego stanowiska - zapowiadała, że pomysł jest ciekawy. Mówiąc o tym wspominała, że taka strefa mogłaby powstać na płycie boiska stadionu miejskiego przy ulicy Pomologicznej.

Lecz na chwilę obecną sprawa nie wydaje się już tak oczywista.

- Na razie nie myślimy nad strefą kibica, mamy inne priorytety i pomysły. Nie chcę na tę chwilę o nich mówić, bo dopinamy szczegóły- mówi Ewa Milczarek, prezes skierniewickiego OSiR.

Od razu nasuwa się więc pytanie, kiedy sprawa zostanie wzięta pod uwagę? Mistrzostwa za pasem.

Z pewnością strefa kibica cieszyłaby się większą popularnością niż wiele różnych atrakcji, które aktualnie serwuje skierniewicki ośrodek sportu.

Bartosz Nowakowski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.