W Skierniewicach nie myślą o strefie kibica

Czytaj dalej
Fot. Archiwum
Bartosz Nowakowski

W Skierniewicach nie myślą o strefie kibica

Bartosz Nowakowski

Skierniewiczanin obejrzy Euro prawdopodobnie przed TV.

Za 35 dni we Francji rozpoczną się finały piłkarskich mistrzostw Europy. Nad Sekwanę wybiera się reprezentacja Polski, a kibice już nie mogą doczekać się pierwszego gwizdka. Cztery lata temu, podczas czempionatu w Polsce i na Ukrainie, furorę robiły strefy kibica, w których sympatycy futbolu wspólnie przeżywali mecze.

Sprawdziliśmy, czy lokalni kibice w tym roku mogą liczyć na strefy kibica w swoich miastach.

W Rawie i Łowiczu strefy będą
Pod koniec kwietnia na łamach naszej gazety informowaliśmy, że w Rawie Mazowieckiej powstanie strefa kibica. Pomysłodawcą jest Mariusz Kozłowski, który zgłosił inicjatywę do urzędu miasta. Sam burmistrz przychylnie patrzy na sprawę i jest w pełni za taką integracją rawian.

Strefa kibica miałaby powstać nad zalewem Tatar, ale na razie wszystkie szczegóły są jeszcze ustalane. W każdym razie będzie to debiut Rawy Mazowieckiej w tej materii.

Doświadczenie w organizowaniu takich miejsc ma już Łowicz, który w 2012 roku jako jedyny w regionie zorganizował strefę kibica.

Podczas tegorocznych mistrzostw będzie podobnie. Strefa będzie zlokalizowana w muszli koncertowej na łowickich błoniach.

W Skierniewicach inne priorytety
W Skierniewicach na razie temat nie jest priorytetem. Choć Ewa Milczarek, prezes OSiR Skierniewice, na początku roku - tuż po objęciu nowego stanowiska - zapowiadała, że pomysł jest ciekawy. Mówiąc o tym wspominała, że taka strefa mogłaby powstać na płycie boiska stadionu miejskiego przy ulicy Pomologicznej.

Lecz na chwilę obecną sprawa nie wydaje się już tak oczywista.

- Na razie nie myślimy nad strefą kibica, mamy inne priorytety i pomysły. Nie chcę na tę chwilę o nich mówić, bo dopinamy szczegóły- mówi Ewa Milczarek, prezes skierniewickiego OSiR.

Od razu nasuwa się więc pytanie, kiedy sprawa zostanie wzięta pod uwagę? Mistrzostwa za pasem.

Z pewnością strefa kibica cieszyłaby się większą popularnością niż wiele różnych atrakcji, które aktualnie serwuje skierniewicki ośrodek sportu.

Bartosz Nowakowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.